Bright Ophidia, Proletaryat

Zapraszamy na premierę najnowszej płyty Bright Ophidia “The Gravity Tour” oraz 30-lecie zespołu Proletaryat.

2 marca 2018 r., 2018, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CZL i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa na koncie ma cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków, jak i słuchaczy: Coma (Metal Mind Records), Red Riot (Metal Mind Productions), Set Your Madness Free (Revolution Records), Fighting The Gravity (Pronet Records).

Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750-lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju. Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, w której udzielał się m. in. Mike Portnoy – eksperkusista Dream Theater. Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju a od 2016 także za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii). W 2017 Bright Ophidia zagrała ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na zamku w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy i Materia ze Szczecinka. W roku 2017 zespół zagrał już 25 koncertów, a od września intensywnie promuje nową płytę.

1 grudnia 2018 roku miała miejsce premiera czwartego albumu “Fighting The Gravity”, która ukazała się nakładem Pronet Records, natomiast kilka dni później światło dzienne ujrzał teledysk do utworu „My Heart Tells Me No”.

Więcej na:
facebook.com/Bright-Ophidia-150748701713426
youtube.com/watch?v=RPxMJoGwwAQ
www.brightophidia.pl

Skład zespołu:
Adam Bogusłowicz – wokal
Przemek Figiel – gitara
Cezary Mielko – perkusja
Mariusz Rusiłowicz – bas
Marek Walczuk – gitara

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź na pytanie, z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało. Po ponad dwudziestu latach na scenie zespół dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom styl.

Więcej na: www.proletaryat.com.pl

Skład zespołu:
Tomasz „Oley” Olejnik
– wokal (od 1987)
Dariusz „Kacper” Kacprzak – bas (od 1987)
Robert „Mały” Hajduk – perkusja (od 1996)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)

Galeria

fota z logiem 2000×1335 Band Proletaryat_plakat-A3_Bialystok-01

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu