Bovska

W ramach XXXI Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na koncert Bovskiej!
21 maja 2016, godz. 22:00 – klub Fama, ul. Legionowa 5

Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu) do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Bovska wdarła się na polską scenę muzyczną niespodziewanie i z przytupem! Piosenkarka jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tworzenia własnych utworów, na koncie ma także pisanie muzyki na orkiestrę smyczkową i do filmów animowanych.
Bovska (czyli Magda Grabowska-Wacławek) jest współautorką swojej debiutanckiej płyty „Kaktus” (premiera w marcu 2016), którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Piosenki śpiewane są w języku polskim. Wyjątek stanowi bonusowy kawałek „The man with an unknown soul”, jeden ze starszych utworów artystki, który znalazł się też w hitowym filmie „Planeta Singli” w reż. Mitji Okorna. Z kolei singlowa piosenka „Kaktus” stała się motywem przewodnim czołówki serialu „Druga Szansa”.

Bovska występuje w składzie:
Bovska – głos, syntezatory
Jan Smoczyński – syntezatory, instrumenty klawiszowe, głos
Paweł Dobrowolski – bębny

(…) Muzyka Bovskiej – zwiewna, niewinna, fantazyjna i bardzo dziewczęca. Słychać to przede wszystkim w głosie piosenkarki. Ma on nieco zalęknioną barwę, jest w nim nieśmiałość, ale też zawadiacka przekora i ciekawość. Bovska nie tylko śpiewa, ale też szepcze, recytuje, skanduje i krzyczy. Trochę jest w tym aktorskiej maniery, ale nie tej koturnowej, znanej choćby z Przeglądu Piosenki Aktorskiej, tylko bardziej swobodnej, nadającej piosenkom charakter zwartych i konkretnych opowieści. Ciekawie koresponduje z tym muzyka. To zasługa Janka Smoczyńskiego, który popisał się tutaj swą aranżacyjną wyobraźnią. Niby to electro-pop, ale daleki od swej tanecznej oczywistości. Jest więc na płycie miejsce na energetyczne bity i dubowe efekty („Nie ogarniam”, „Bomba”), ale też basowe podkłady („Klik”) i rozwibrowaną elektronikę („Oko do oka”). Czasem Magda i Janek wypuszczają się też na inne tereny – choćby w stronę akustycznego downtempo w „Dachach”, barokowego popu w „Wyspach” czy ekscentrycznego R&B w „Hula hop”.
– Paweł Gzyl onet.pl

 

 

Galeria

Bovska fot. Łukasz Murgrabia

Bovska fot. Łukasz Murgrabia


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury