Boogie Boys – koncert

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama

Boogie Boys

21 marca 2018, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) – w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Pierwsza w Polsce formacja fortepianowa, grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa!

Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi aranżacjami klasycznych polskich tematów i muzyką, która porusza ludzi w różnym wieku i o różnych gustach. Muzycy mają nie tylko talent i niesamowitą energię, ale również wiele sukcesów na całym świecie. Niezwykłe brzmienie dwóch fortepianów przenosi słuchaczy w odległe czasy pędzących parowozów i szalonego rytmu amerykańskiej rzeczywistości. Mimo młodego wieku, artyści doskonale wpasowują się w stylistykę boogie, czerpiąc z dorobku rdzennych bluesmanów i polskiej muzyki rozrywkowej.

Początki grupy sięgają 2002 roku. Dwa lata później, Boogie Boys wydali debiutancki album „Revelation”, udowadniając, że w swojej stylistyce czują się jak przysłowiowe ryby w wodzie. Płytę otwierał ich przebój „Boogie woogie całą noc”, którym zaczynają swoje koncerty. Dalej jest równie ciekawie. Instrumentalny utwór „Burza”, z mocnego wstępu nawiązującego do tytułu przechodzi w transowe boogie. Inspiracją dla kolejnej kompozycji, „Fortepian i ja”, była postać Wojciecha Skowrońskiego. W tym utworze słychać prawdziwy kunszt warsztatu muzycznego obu pianistów. Na krążku znalazły się także klasyki bluesa: „My Baby, Baby What You Want Me To Do”, „Ain’t Got No Money” oraz żartobliwe spojrzenie na konwencję – bonusowa „Szła dzieweczka do laseczka”.

Jako najmłodsi w europejskim gronie boogie-woogie, dostali zaproszenie na urodzinowy koncert Vince’a Webera, legendy bluesa i boogie, co dało początek ich wielkiej europejskiej ekspansji. Od tego czasu uczestniczyli w większości festiwali boogie-woogie na starym kontynencie. Byli supportem m.in. przed Aną Popovic, Erickiem Burdonem, Danną Gillespie, Mofo Party Band, Alem Copleyem czy legendarnym Chrisem Barberem. Wzięli udział w kilku trasach koncertowych, gdzie jako „backup” towarzyszyli pierwszym nazwiskom amerykańskiego bluesa w osobie Johnnego Rawlsa i legendarnego gitarzysty Phila Guya. Na koncie mają też współpracę z gwiazdą chicagowskiej sceny – Studebakerem Johnem, z którym koncertowali w Polsce, Belgii, Austrii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech.

Boogie Boys wprowadzili też polski akcent na międzynarodowe sceny gatunku – w 2005 roku zainicjowali jedyny festiwal boogie-woogie w Europie Środkowo-Wschodniej – Polish Boogie Festiwal, na którego scenie goszczą najlepsi pianiści z całego świata.

Skład zespołu:
Bartek Szopiński – pianino / fortepian, organy, główny wokal
Michał Cholewiński – pianino / fortepian
Janusz Brzeziński – kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja

Filmowa relacja z koncertu:

Galeria

Boogie Boys Boogie Boys na Blues Famie (1) Boogie Boys na Blues Famie (2) Boogie Boys na Blues Famie (3) Boogie Boys na Blues Famie (4) Boogie Boys na Blues Famie (5) Boogie Boys na Blues Famie (6) Boogie Boys na Blues Famie (7) Boogie Boys na Blues Famie (8) Boogie Boys na Blues Famie (9) Boogie Boys na Blues Famie (10) Boogie Boys na Blues Famie (11) Boogie Boys na Blues Famie (12) Boogie Boys na Blues Famie (13) Boogie Boys na Blues Famie (14) Boogie Boys na Blues Famie (15)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury