Blues z kapustą – spotkanie z Janem Chojnackim

W ramach 32. Jesieni z Bluesem zapraszamy na spotkanie z Janem Chojnackim i promocję książki

Blues z kapustą

24.11.2016, godz. 19.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Spotkanie poprowadzi Marek Jakubowski

Jan Chojnacki – dziennikarz, producent i wydawca, autor audycji „Bielszy Odcień Bluesa”, od ponad 40 lat obecnej na falach Trójki, absolutny guru miłośników tej muzyki. Był współtwórcą kultowego programu „Nie tylko dla orłów”, didżejem w prosektorium, kierowcą Wojciecha Waglewskiego i opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”. Celnicy brytyjscy aresztowali go za przemyt alkoholu, Tadeusz Kantor objął zakazem rozmów z aktorami Cricot 2, a muzycy The Manhattan Transfer mianowali „piątym członkiem” zespołu.

“Blues z kapustą” to porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj – niczym na backstage’u – nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur – Wojciecha Manna.

Podczas spotkania można będzie nie tylko kupić “Blues z kapustą”, ale także – uwaga! – dwupłytowy album pod tym samym tytułem, na którym Jan Chojnacki zawarł kompilację nagrań, którymi przez 40 lat dzielił się ze słuchaczami. Na pierwszym krążku znajdą się studyjne nagrania artystów, których spotkał na swojej dziennikarskiej drodze. Druga  płyta to nagrania koncertowe, w dużej części pochodzące z archiwum Polskiego Radia i wcześniej niepublikowane.
Kogo można usłyszeć na albumie? – odpowiedź tutaj

Galeria

chojnacki blues-z-kapusta-cd
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu