Blues Fama: Silesian Hammond Group

Zapraszamy na koncert w ramach Blues Famy:

Silesian Hammond Group

29 października 2021, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu – w miarę dostępności), do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl
liczba miejsc ograniczona

Silesian Hammond Group jest formacją powołaną z inicjatywy Jacka Zająca. Oprócz założyciela w skład grupy wchodzą doświadczeni śląscy muzycy znani w środowisku bluesowym, którzy niejednokrotnie występowali na dużych scenach w kraju i za granicą. Podstawą składu jest klasyczne organowe trio mocno osadzone w klimatach bluesowo-funkowych prezentujące swój autorski materiał. Całości dopełnia mocny, charyzmatyczny wokal Joanny Reczyńskiej (uczestniczka Voice of Poland). Gościnnie z zespołem koncertuje sekcja dęta i chórki. SHG jest laureatem Rawa Blues Festival 2019 i Blues Alive w czeskim Sumperku. Wszyscy członkowie to absolutni pasjonaci czerpiący inspirację z przeróżnych nurtów muzycznych. Projekt został doceniony w ankiecie BLUES TOP kwartalnika Twój Blues jako Odkrycie Roku 2020 (3 miejsce). Zespół ma na swoim koncie debiutancki album „Coming Home” wydany na przełomie 2019/2020 r.

 

Asia Reczyńska – charyzmatyczna wokalistka zespołu, jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej, a także uczestniczką VI edycji programu The Voice of Poland. Wachlarz jej muzycznych zainteresowań obejmuje różnorodność gatunkową od instrumentalnego fusion jazzu poczynając, na death metalu kończąc. W wolnym czasie słucha takich wykonawców jak Dead Can Dance, Alice In Chains, Sigur Ros i Joy Division. Prywatnie jest miłośniczką kotów i zwolenniczką wolnomyślicielstwa.

Jacek Zając jest entuzjastą brzmienia organów Hammonda i założycielem zespołu Juicy Band. W swojej muzycznej karierze udzielał się gościnnie w wielu projektach i zespołach mocno związanych z światkiem bluesowym. Grywał z takimi zespołami jak Highway, Bartek Przytuła & Silesian Litle Band, Around The Blues, Jan Gałach, October Leaves i wieloma innymi. Ma na swoim koncie pięć płyt studyjnych jako sideman. Według ankiety kwartalnika Twój Blues, Jacek już od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce polskich muzyków klawiszowych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat można było go zobaczyć i posłuchać na takich festiwalach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Alive, Jimiway, Rawa Blues, Lauba pełno bluesa, Festiwal im. Pawła Bergera i wielu innych.

Artur Dąbrowski jest gitarzystą grupy od 2017 roku. Wcześniej współpracował z formacjami Black Silk i Hammond Power Band oraz współtworzył inne projekty z pogranicza jazzu i funka. Lubi eksperymentować z brzmieniem gitary – jest zafascynowany gitarowymi kwakaniami, delayami i talkboxami w wydaniu vintage. Jego muzyczne inspiracje to tacy artyści jak Robben Ford, John Scofield, Spyro Gyra i Chaka Khan. Namiętnie słucha jazzu, funka i soulu z lat 70-tych i właśnie te lata uważa za najlepsze w muzyce.

Adam Barański jest studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej na kierunku perkusja. Współpracuje z wieloma projektami jako muzyk sesyjny.

 

Skład:
Joanna Reczyńska – śpiew
Jacek Zając – org. Hammonda
Artur Dąbrowski – gitary
Adam Barański – perkusja

patronat medialny: Białystok Online, Radio Akadera

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury