Blues Fama: Po 50-ce i 48 Godzin

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama

zagrają: Po 50-ce i 48 Godzin

9 maja 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Po 50-ce i 48 Godzin – dwie białostockie formacje, których wspólnym mianownikiem jest miłość do bluesa. Nie są zespołami, które żyją z grania, nie jeżdżą na tournée, ale nagrywają płyty i grają z pasji. Tym razem dobrzy znajomi zagrają na jednej scenie.

Po 50-ce
Zespół powstał w 2012 r., wszyscy członkowie zespołu w momencie powstania mieli ukończony 50. rok życia. Występowali kilka razy na otwartej scenie Suwałki Blues Festiwal, na Festiwalu Blues Rock w Łomży w 2017 r., ale zazwyczaj grają dla przyjaciół. W repertuarze – zarówno własne utwory jak i covery.

Skład zespołu:
Andrzej Bielewicz – gitara
Grzegorz Bogojło – harmonijka
Zbigniew Piesowicz – perkusja
Mirosław Rusak – gitara, wokal
Janusz Topolski – bas
Gościnnie: Bogdan i Jerzy Topolscy  

48 Godzin
Zespół rozpoczął działalność w Białymstoku około roku 1984. Założycielem i liderem zespołu jest grający na gitarze i harmonijce oraz śpiewający Mirosław Kłosowski. Nazwa zespołu pochodzi od obowiązującego w stanie wojennym paragrafu pozwalającego zatrzymać na 48 godzin każdego obywatela.

Zespół od początku gra bluesa i wszystko co się z bluesem kojarzy. W latach 80. uczestniczył z powodzeniem w ogólnopolskich muzycznych konkursach, m.in. OMPP, Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Lata 90. to występy na Jesieni z Bluesem, Rawie Blues, w klubach, na Orkiestrze Świątecznej Pomocy i innych imprezach muzycznych.

Dyskografia: „Krótki sen” 1998 r., „Wilk” 2004 r., „48 Godzin” 2008 r., „1410” 2014 r., „Pocałuj mnie” 2018 r.

Skład zespołu:
Mirek Kłosowski – gitara, wokal
Janusz Nowowsiak – harmonijka
Kuba Szumarski – bas
Grzegorz Poznański – gitara
Grzegorz Pawłowicz – perkusja


BOK Białostocki Ośrodek Kultury