Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

Pełna humoru i zwrotów akcji familijna komedia kryminalna, inteligentne kino przygodowe na najwyższym poziomie!

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

4 grudnia, godz. 12:00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 14 zł (normalny), 12 zł (specjalny bilet “Rodzinny”: min. 3 os.)
dla dzieci w wieku 6+

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra
Szwecja 2015, 71′
film z dubbingiem (m.in. Agnieszka Dygant i Małgorzata Kożuchowska)

W małym, cichym miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse i Maja pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak pepperoni Bresaola i zabójczo słodka Clara. Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?
Film jest laureatem Złotego Żuka (nagrody przyznawanej przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) i laureatem Nagrody Publiczności na Festiwalu Kino Dzieci 2016.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina  Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje  biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Galeria

LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury