Białostockie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab” oraz Polska Rada Chrześcijan i Żydów zapraszają na

Białostockie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

26 czerwca godz. 18.00, klub Fama (ul. Legionowa 5), wstęp wolny

Organizatorzy: Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Polska Rada Chrześcijan i Żydów
Partner: Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej
Współorganizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Spotkanie jest dofinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok.
Koordynator spotkania: Katarzyna Sztop-Rutkowska

Pierwsze inauguracyjne spotkanie będzie miało temat „Tikkun Olam – Naprawa Świata”. Wokół tematu postawy wobec niesprawiedliwości i cierpienia we współczesnym świecie będą rozmawiać zarówno przedstawiciele judaizmu, jak i chrześcijaństwa. Inicjatorem „Spotkań” jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów (http://www.prchiz.pl/). W ramach spotkania wystąpią:

  • Rabin Joel Chaim Nowicki – chasydzki rabin związany z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie, absolwent Akademii Medycznej i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jesziw Dwar Jeruszalaim w Jerozolimie i Hamiwtar w Efracie.
  • O. Marek Nowak OP: Dominikanin, dr hab. filozofii, pracuje na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Razem z Stanisławem Krajewskim prowadzi seminarium na UW na temat dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Za swój wkład w dialog polsko-żydowski zostałem uhonorowany w 1998 roku nagrodą Fundacji Polcul.
  • Moderatorem spotkania będzie Bogdan Białek: psycholog, dziennikarz, wydawca. Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, członek zarządu internetowej Jesziwy Pardes-Akademii Judaizmu, Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Sufich im. Dżelaladdina Rumiego, Członek Honorowy Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze” w Krakowie oraz członek Komitetu Honorowego Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego. Redaktor naczelny czasopisma “Charaktery”.
  • Spotkaniu będzie towarzyszył występ Męskiego Chóru Kameralnego im. Bogdana Onisimowicza (http://www.onisimowicza.pl/).
  • Odbędzie się również projekcja filmu „Miszka” w reż Dariusza Szady Borzyszkowskiego. Jest to historia Miszki Zylbersztajma, który jako dziecko uciekł z białostockiego getta i przeżył Zagładę.

Galeria

soclab_zaproszenie_26-06_pop 1spotkanie_26_06_2014 2spotkanie_26_06_2014_002 3spotkanie_26_06_2014_003 4spotkanie_26_06_2014_004 5spotkanie_26_06_2014_005 6spotkanie_26_06_2014_006

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury