The best of ŻUBROFFKA część II

Po znakomitej pierwszej części The best of ŻUBROFFKA, podczas której zaprezentowaliśmy nominowane do nagrody Oscara filmy “Joanna” oraz “Nasza klątwa” zapraszamy na kolejny pokaz z filmowymi produkcjami, które podczas 9 edycji Festiwalu ŻUBROFFKA nagrodziło Jury. Na pokaz – wstęp wolny!

W programie pokazu:

ŠUNS DIENOS / DOG’S LIFE / Pieskie życie, reż. Ieva Veiveryte (Litwa) 24’

Dla 50-letniej Diane pomysł wypuszczenia psa na wolność kończy się tragicznie – czworonoga przejeżdża samochód. Pochówek staje się dla kobiety prawdziwym wyzwaniem, gdyż do tej pory, podejmując decyzje, była podporządkowana matce i córce.

WASHINGTONIA / Waszyngtonia, reż. Konstantina Kotzamani (Grecja) 24’05”

Waszyngtonia zaczyna się, gdy nie słychać już serca żyrafy. Waszyngtonia to alternatywna nazwa dla Aten; miejsce, w którym ludzie i zwierzęta z powodu upału pogrążają się w letnim smutku.

UKHILAVI SIVRTSEEBI / INVISIBLE SPACES / Niewidoczne miejsca, reż. Dea Kulumbegashvili (Gruzja) 10’

Zwykły rodzinny poranek uwalnia długo skrywane emocje.

LE RETOUR / THE RETURN / Powrót, reż. Yohann Konam (Francja) 22’

15-letni Willy nie może się doczekać powrotu swego starszego brata. Myślał, że wszystko o nim wie. Lecz gdy Theo po roku wraca, Willy odkrywa jego tajemnicę…

NAJWYŻSZY / THE SUPREME, reż. Katarzyna Gondek ( Polska) 19’30”

Czternastometrowy papież powstał w fabryce dinozaurów i krasnali ogrodowych, po czym stanął w Parku Miniatur Sakralnych naprzeciwko Jasnej Góry. Po co powstał? Dla kogo? Surrealistyczna opowieść o tym, jak spełniają się religijne marzenia i koszmary.

ETT ENKLARE LIV / A SIMPLER LIFE / Prostsze życie, reż. Gunhild Enger (Szwecja) 15’

Ing-Marie i Carl są bardzo zajęci, ona treningiem, on – pracą w ogródku. Otaczają się gadżetami, które zamiast uczynić ich życie łatwiejszym, stają się przyczyną wielu problemów.


Wstęp wolny!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory.

Więcej o filmach oraz idei festiwalu na stronie:
www.zubroffka.pl

Galeria

plakat_zubroffka_2014_www NIEWIDZIALNE_MIEJSCA WASHINGTONIA SIMPLE_LIFE NAJWYZSZY POWROT PIESKIE_ZYCIE

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury