Bajkowy Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, “DKF GAG” przy Białostockim Ośrodku Kultury zaprasza najmłodszych widzów na dwa specjalne pokazy filmowe!

Pierwszy z nich to “Ernest i Celestyna w zimie” – mądry i uroczy zestaw francuskich filmów krótkometrażowych, których tematem jest przyjaźń, drugi to przebojowy polski zestaw “Bajkowy Dzień Dziecka“. Przed pokazami odbędą się konkursy z nagrodami, zaprosimy też dzieci na drobny poczęstunek, a po filmach – na warsztaty “W starym kinie”.

Bajkowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2019
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

12:00 Ernest i Celestyna w zimie (w ramach Przeglądu Nowego Kina Francuskiego) / bilet 12 zł
14:00 Bajkowy Dzień Dziecka: zestaw krótkich filmów / bilet 5 zł


Ernest i Celestyna w zimie

Francja 2017, 45′
reż. Julien Chheng, Jean-Christophe Roger

Cztery filmy krótkometrażowe dla dzieci w wieku 3+
Ernest to ogromny niedźwiedź, który lubi muzykę i konfitury, i który przygarnął do siebie małą bezdomną myszkę Celestynę. Dwójka przyjaciół nigdy się nudzi! Kiedy pada pierwszy śnieg, jest to znak, że wkrótce Ernest zapadnie w zimowy sen. Trzeba wszystko przygotować: zająć się ich gąską Bibi, która wkrótce odleci do ciepłych krajów, pojechać na bal dla myszy i świętować pierwszy dzień zimy. Ale przede wszystkim trzeba upiec mnóstwo pysznych ciastek dla Ernesta, żeby nie zasnął głodny!


Bajkowy Dzień Dziecka

Polska, 60’

Krótkie filmy dla dzieci w wieku 3+
Najmłodszych widzów i ich bliskich zapraszamy na wspólną wyprawę do krainy baśni! To będą klasyczne, dobrze znane dorosłym historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni, zaskakujące nową jakością obrazu i dźwięku.
Misternie odrestaurowane bajki pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć ich urok na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem i ze Smokiem Barnabą.

Warsztaty “W starym kinie”
Podczas kreatywnych zajęć uczestnicy stworzą pamiątkowe breloczki z fragmentów archiwalnej taśmy filmowej 35mm, dowiedzą się, jak wygląda praca kinooperatora, a także poznają elementy historii kina.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury