Babski Kabaret czyli “Old Spice Girls”

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl kabaretowy

OLD SPICE GIRLS, czyli Babski Kabaret

(Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska)

22.01.2018, godz. 19:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu spektaklu) – w kasie Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnia spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS” czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska. Program obfituje w zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje oraz w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełniają teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) i Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, zwłaszcza że nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką – czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

EMILIA KRAKOWSKA
Pierwszy raz na dużym ekranie pojawiła się w “Nieznanym” Witolda Lesiewicza (1964). W 1972 roku wystąpiła w roli Jagny w serialu “Chłopi” Jana Rybkowskiego, za którą otrzymała wiele nagród! Współpracowała z Andrzejem Wajdą (“Brzezina”, “Wesele”, “Ziemia obiecana”, “Smuga cienia”, “Bez znieczulenia”), zagrała także w “Jak to się robi” Andrzeja Kondratiuka, “Brunet wieczorową porą” Stanisława Barei, “Za co?” Jerzego Kawalerowicza, “E=mc2” Olafa Lubaszenki, “Ciało” Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza i “Kup teraz” Piotra Matwiejczyka. Obecnie występuje głównie w telewizji, m.in. w takich serialach jak “Na dobre i na złe” czy “Pierwsza miłość”.

BARBARA WRZESIŃSKA
Występowała w warszawskich teatrach: Współczesnym (1956-1973), Narodowym (1973-1976), Ateneum (1976-1993) i Teatrze Scena Prezentacje. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001). Odtwórczyni wielu ról dramatycznych (m.in. Honey – “Kto się boi Wirginii Woolf?” E. Albeego, Gladys – “Aloes” A. Fugarda, Ala – “Tango” S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (Molly – “Opera za trzy grosze” B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa – “Oni” S. I. Witkiewicza, Eleonora – “Zamek w Szwecji” F. Sagan). Świetnie znana ze swoich występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

LIDIA STANISŁAWSKA
Polska piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 roku na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Występowała z kabaretem Pod Egidą. Otrzymała wiele wyróżnień i nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych (m.in. w Opolu – 1974, 1976, 1978 i w Sopocie – 1978). W 1979 roku wydała płytę “Gwiazda nad Tobą”, a w 2001 – “Inna twarz”. Autorka książek “Gwiazdy w anegdocie” (cz. I i II) oraz autobiografii “Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem” (2012). Od 10 lat występuje w spektaklu “Kobiety w sytuacji krytycznej” w Teatrze Polonia w Warszawie.

Galeria

baner-pack-clz-bok-fb op7lpps32

BOK Białostocki Ośrodek Kultury