Art Weekend: Limboski i Nanga

W ramach festiwalu Art Weekend zapraszamy na koncert:

Limboski
Nanga

8 października 2022, godz. 21:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu wydarzenia) – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, na stronie bilety.bok.bialystok.pl 

 

Pochodzący z Wałcza Limboski, przez lata związany z Krakowem, a dziś berlińczyk. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków twórca takich przebojów jak „W trawie” czy „Czarne Serce”. Podczas lockdownów regularnie dawał koncerty online ze swojego domowego studia i co miesiąc nagrywał jeden cover dla swoich fanów z portalu Patronite. Niedawno ukazała się płyta zawierająca utwory nagrane podczas pierwszego roku trwania pandemii „Home Tapes vol.1”. Płytę można nabyć wyłącznie przy okazji koncertów artysty.

„Wychodząc na scenę, opuszczam pełen iluzji i zaciemnień świat karmy, by na chwilę dotknąć świetlistego strumienia energii – myślę, że ten strumień to Źródło, Jedyny Powód, Góra bez Nazwy, Matka Ziemia, Wielka Woda i Baba Jaga. Serdecznie zapraszam!”

 

NANGA to zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Maciej Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę LAO CHE.
Do współpracy zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również LAO CHE) oraz Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład).

W listopadzie 2020 zespół wydał płytę „Cisza w bloku”.

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: „Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery różne stylistycznie utwory z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej…”

Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.”

Jak wspomina Magda Dubrowska: „Pewnego dnia dostałam wiadomość na messengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło.”

W sierpniu 2022 roku zespól opublikował nowy singiel „alert”, który jest zapowiedzią nadchodzącej EP (planowanie wydanie – jesień 2022).

Zespół koncertuje w składzie:
Magda Dubrowska – wokal, bas, sampler
Karol Gola – saksofon, flet, klawisze
Maciek Dzierżanowski – perkusja, sampler
Filip Różański – klawisze, sampler, wokal

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury