Arek Zawiliński oraz Werbińska & Pawlina

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert z cyklu Blues Fama!

Arek Zawiliński oraz duet Werbińska & Pawlina

23.01.2016, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)

Arek Zawiliński
Bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Występował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach i Słowacji, grywał też na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali, m.in. FAMY w Świnoujściu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zaczarowanego Świata Harmonijki (w kategorii gitara) w Poznaniu. Można go było także usłyszeć podczas krakowskiej Piosenkarni, a także w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Współpracował ze Starym Dobrym Małżeństwem, Ostatnią Wieczerzą w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kroplą Życia, Zabrzańską Orkiestrą Rockową, BGB oraz aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze. Na koncie ma płyty: „Tam gdzie zaczyna się mój świat” (2007), „Blues Dziewięciu” (2010), „Żelazna” (2012), „Na Rozdrożu” (2015). Kuba Chmiel z Magazynu Gitarzysta pisał o nim: „Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem Na Drodze należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”, zaś portal Bluesonline.pl: „Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”

Więcej:
www.arekzawilinski.pl
http://www.youtube.com/user/NADRODZE0605

Werbińska & Pawlina
Duet tworzony przez Małgorzatę Werbińską i Błażeja Pawlinę. Na 29. Rawie Blues (2009) zdobyli nagrodę publiczności i wystąpili na dużej scenie. Rok później zdobyli Grand Prix na V Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych SOLÓWKA w Nowej Soli, a także II miejsce i nagrodę dla instrumentalisty na Kodex Blues Festival oraz wyróżnienie w Opatowie na Blues Festiwal Flower Power. Latem 2011 roku nagrali swój debiutancki album „Harmony”, który otrzymał wiele pochlebnych recenzji, a utwory z płyty miały premierę na antenie wielu stacji radiowych, m.in. w Trójce, w audycjach Jana Chojnackiego i Wojciecha Manna. Duet zagrał wiele koncertów w Polsce i za granicą (m.in. w Luksemburgu), a w maju 2012 roku supportował dwa polskie koncerty Raya Manzarka (The Doors) – Rogers Band. Jesienią tego samego roku wystąpili podczas emitowanego na żywo koncertu w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W zestawieniu BLUES TOP 2011, Małgorzata Werbińska i Błażej Pawlina znaleźli się na 4 miejscu w kategorii Odkrycie Roku – Polska, w kategorii Wokalistka Roku – Polska Małgorzata Werbińska znalazła się na siódmej pozycji, zaś ich płyta „Harmony” zajęła szóste miejsce w kategorii Płyta Roku – Polska.
„Są absolutnie wyjątkowi, oryginalni, niepowtarzalni. Głos, którym operuje Małgosia Werbińska dociera do głębi samego jestestwa, prosto do serca. Natomiast nadzwyczajne zdolności wirtuoza, którymi jest obdarzony Błażej Pawlina potrafią oczarować każdego, niezależnie jakiej słucha muzyki i gdzie leżą jego muzyczne korzenie. Zetknięcie się z ich twórczością na żywo jest dla odbiorców na długo zapamiętanym doświadczeniem. Wszelkie recenzje i próby podsumowywania ich działalności muzycznej – specyficznego połączenia bluesa, folku, gospel i jazzu, wypowiadane są w samych superlatywach, zarówno przez odbiorców, jak i branżę muzyczną. Połączenie niezwykłego talentu z olbrzymim nakładem pracy zaowocowało zajęciem pierwszego miejsca na największym na świecie bluesowym festiwalu „indoor” jakim jest Rawa Blues, oraz utrzymaniem się w ścisłej muzycznej czołówce.” (Bumi Phillips)

Więcej:
www.werbinskapawlina.com

Wojciech Mann o duecie W&P i płycie „Harmony”: http://www.werbinskapawlina.com/pl/aktualnosci/nasza_plyta_w_trojce_u_wojtka_manna_102_102/
Recenzja płyty „Harmony”: http://allmusictracks.blog.onet.pl/Werbinska-Pawlina-HARMONY,2,ID435569651,n

Patronat medialny

widly_k

Galeria

zawilinski werbinska_pawlina

BOK Białostocki Ośrodek Kultury