Andrzej Jagodziński – Tribute to Komeda

Zapraszamy na koncert z serii Jazz na BOK-u:

Andrzej Jagodziński – Tribute to Komeda

12 października 2019, godz. 20.00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl
BILETY WYPRZEDANE

W kwietniu 2019 roku minęła 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy, jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej, jazzmana i pianisty. Pozostawił wspaniałą muzykę, która odczytywana jest na nowo przez kolejne pokolenia artystów.

O Komedzie mówi się, że był pionierem jazzu nowoczesnego w Polsce. Na styl jego twórczości składa się bowiem wiele elementów przynależnych muzyce awangardowej XX wieku, takich jak zaczerpnięta z free jazzu improwizacja, klastery czy struktury aleatoryczne oraz użycie elektroniki. Ponad tymi wszystkimi „chłodnymi” składnikami góruje jednak silna ekspresja i liryzm przejęte z późnego romantyzmu.

Centralnym punktem retrospektywnego programu, przygotowanego specjalnie przez Andrzeja Jagodzińskiego, będzie słynna kołysanka z filmu “Dziecko Rosemary”, którą w filmie w niezapomniany sposób nuciła Mia Farrow. Oprócz “Rosemary’s Baby” i kilku innych przebojów zaprezentowany zostanie także utwór “Svantetic” z albumu “Astigmatic”. Tytuł tej kompozycji – nagranej w grudniu 1965 roku w Filharmonii Narodowej z udziałem m.in. Zbigniewa Namysłowskiego i Tomasza Stańki – nawiązuje do imienia szwedzkiego poety i przyjaciela Komedy, Svante Foerstera

Skład zespołu:
Andrzej Jagodziński – fortepian, aranżacje
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław “Mały” Bartkowski – perkusja
Agnieszka Wilczyńska – śpiew
Henryk Miśkiewicz – saksofon
Robert Majewski – trąbka, fugelhorn

patronat medialny: JazzPress, bialystokonline.pl

Galeria

Andrzej Jagodziński z zespołem

Andrzej Jagodziński z zespołem

jagodzinski (1) jagodzinski (2) jagodzinski (3) jagodzinski (4) jagodzinski (5) jagodzinski (6) jagodzinski (7) jagodzinski (8) jagodzinski (9) jagodzinski (10) jagodzinski (11) jagodzinski (12) jagodzinski (13) jagodzinski (14) jagodzinski (15)

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu