Aleksandra Świstow / Pojechana: Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin

Zapraszamy na prezentację w ramach 8. Festiwalu Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”:

Aleksandra Świstow / Pojechana: Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin

28 października 2018, 17:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Opowieści o potyczkach i niuansach chińskiej kultury, z humorem i dystansem. Zaproszenie do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

Prezentacja „Laowai w wielkim mieście” zdobyła obydwie nagrody 5. Festwialu Podróżniczego „Bez Granic” w Środzie Wielkopolskiej: nagrodę główną i nagrodę publiczności.

Aleksandra Świstow
Dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku, autorka bloga Pojechana i książki “Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Odwiedziła ponad 40 krajów, mieszkała w Angli, Chinach i Francji.
www.pojechana.pl

ogólne informacje o festiwalu

Galeria

Aleksandra Świstow (1) Aleksandra Świstow (2) Aleksandra Świstow (3) Aleksandra Świstow (4) Aleksandra Świstow (5) Aleksandra Świstow (6) Aleksandra Świstow (7) Aleksandra Świstow (8) Aleksandra Świstow (9) Aleksandra Świstow (10) Aleksandra Świstow (11) Aleksandra Świstow (12) Aleksandra Świstow (13) Aleksandra Świstow (14) Aleksandra Świstow (15) Aleksandra Świstow (16) Aleksandra Świstow (17) Aleksandra Świstow (18) Aleksandra Świstow (19)

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu