Akcja Zima 2016

Zapraszamy dzieci na Akcję Zima!

Bilety do nabycia w kasie kina Forum (tel. 85 746 13 20), ul. Legionowa 5 lub www.bilety.bok.bialystok.pl

26 stycznia Forum godz. 10:00 film ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA WSZYSTKICH – bilet 7 zł, 65 min.
Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki – Fredzia, Bello i Walker – postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty.

AL_swiety_mikolaj_dla_wszystkich

27 stycznia Forum godz. 10:00 film 3D MAŁY KSIĄŻĘ – bilet 7 zł + 4 zł okulary)*, 108 min.
Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
Ekranizacja „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

Mały

28 stycznia Forum godz. 10:00 film OPERACJA ARKTYKA – bilet 7 zł, 87 min.
13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.
Na Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda film otrzymał wyróżnienie w kategorii filmów pełnometrażowych. Jury dziecięce doceniło film “za piękne krajobrazy, trzymającą w napięciu akcję oraz ciekawe dialogi.”

AL_operacja arktyka

29 stycznia Fama godz. 10:00 DYSKOTEKA– wstęp wolny

AL_Discoo

1 lutego Forum godz. 10:00 KARAOKE– wstęp wolny

AL_karaoke

2 lutego Forum godz. 10:00 film PROSZĘ SŁONIA – bilet 7 zł, 63 min.

Pełnometrażowy film animowany o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka.
Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację. Po wielu przygodach, kiedy grozi mu sprzedanie do cyrku, Dominik przybiera znów miniaturowe rozmiary i Pinio zabiera przyjaciela do domu.
Warto przypomnieć sobie tę sympatyczną bajkę, która w grudniu 2015 roku po ponad 35 lat od daty premiery ponownie weszła do kin, ale tym razem w odnowionej cyfrowo wersji.

AL_Proszę-słonia

3 lutego Forum godz. 10:00 film 3D RABUSIE FISTASZKÓW – bilet 7 zł + 4 zł okulary*, 90 min.
Genialna wiewiórka, 10 gangsterów z przypadku i 1000 kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego!
Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny – takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!

AL_rabusie fistaszkoww

4 lutego Forum godz. 10:00 film MAGICZNE ŚWIĘTA KACPRA I EMMY – bilet 10 zł, 73 min.
Boże Narodzenie jest coraz bliżej i przedszkolaki przygotowują się na ten wyjątkowy czas. Zarówno w domu, jak i w przedszkolu panuje już świąteczna atmosfera. Emma czeka również na szczeniaczki Bassy, które lada chwila mają się pojawić na świecie. Jednak nie wszystko idzie według planów. Dziadek Emmy chce wyjechać do domku na wsi razem z Esther i jej siostrą. Dziewczynka czuje się zawiedziona tym, że nie spędzą wspólnie najważniejszego dnia w roku. No i na dodatek wciąż nie ma śniegu. Emma wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeśli ktoś może sprawić, by święta jednak były magiczne, to tylko on! Magiczne święta Kacpra i Emmy to trzecia część serii przygód przedszkolaków na podstawie bestsellerowych szwedzkich książek autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

AL_emma i kacper

5 lutego Fama godz. 10:00 SMOK, SZCZYPAWKI I INNE GAGATKI – spotkanie z Anną Bayer, autorką tomiku wierszy „Szczypawki” oraz zabawy wierszem – wstęp wolny!
Anna Bayer – pedagog, poetka, instruktor teatralny, autorka wielu nagrodzonych scenariuszy teatralnych, jak również autorka muzyki, tekstów piosenek, kolęd, pastorałek dla dzieci, które ukazały się na płytach: ,,Podziękować chcemy Panu” (2002r.), „Apetyt na przygody” (2003r.), „Wigilijna Karawana” (2004r.), „Nie bój się nocy” (2005r.), „Świat fantazji” (2007r.), „Wianek rumiankowy” (2008r.), „Przepis na dobry humor” (2009r.), „Jest takie miejsce…” (2009r.), „Idą Kolędnicy” (2010r.). „ Ale kolego” (2011), „ Zmyślone Mikołaje”  (2012).

AL_anna-bayer-szczypawki

*Uwaga! Na seanse filmów w technologii 3D obowiązuje dopłata do biletu w wysokości 4 zł. Osoby posiadające okulary do projekcji filmów 3D zwolnione są z dodatkowej opłaty.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury