Akcja Zima 2014

Ferie nie muszą być nudne!!!

28 stycznia – 7 lutego 2014, godz. 10.00
Bilety 5 zł. – obowiązują na filmy / kasa Forum, ul. Legionowa 5, 85 746 13 20

  • 28 stycznia EPOKA LODOWCOWA 4- film / 88 min – kino Forum 5 zł

Czwarta część przygód Mańka, Sida i Diega. Ziemia ulega kolejnym przeobrażeniom. Tym razem światu zagraża wędrówka kontynentów, którą jak zwykle wywołuje Scrat, goniący za upragnionym żołędziem.
Brzoskwinka, córka Mańka i Eli, wkracza w wiek dojrzewania. Jej kłótnię z ojcem przerywa kontynentalny kataklizm. Rodzina zostaje rozdzielona. Maniek, Diego i Sid zostają wyrzuceni na środek właśnie tworzącego się oceanu. Na krze została też szalona babka Sida. Podczas próby powrotu do domu przyjaciele zostają napadnięci przez bandę piratów, pod dowództwem Gigantopiteka, kapitana Flaka. Więźniem morskich rozbójników jest urocza tygrysica Shira, w której Diego zakochuje się bez pamięci. Tymczasem Ela próbuje samodzielnie uratować pozostałych członków stada przed nadchodzącą katastrofą.

  • 29 stycznia – Kudłaty przyjaciel – kino Forum wstęp wolny

Program z udziałem psów uczy najmłodszych zrozumienia czworonogów: umiejętności odczytywania psich zachowań, radzenia sobie w nieprzyjemnych sytuacjach stwarzanych często nieświadomie przez ludzi, w, których to w drastyczny sposób uczestniczą psy. Nie są to pokazy tresury, lecz sposób na bezpieczne przyjaźnie z psami i rozszyfrowanie przekazywanych Informacji

  • 30 stycznia GDZIE JEST GWIAZDKA? – film / 80 min – kino Forum 5 zł

Dawno, dawno temu jedyna córka władcy niewielkiego królestwa, Złotowłosa, wybrała się do lasu w
poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i… słuch o niej zaginął. Królowa zmarła z żalu i tęsknoty za córką, a Król przeklął Gwiazdę, sprawiając, że w jego królestwie nastały smutek i ciemność. Legenda jednak głosi, że Złotowłosa wciąż żyje i powróci do królestwa, gdy tylko król odnajdzie Gwiazdę i przywróci jej blask. Odtąd król szuka Gwiazdy w każde Boże Narodzenie, lecz na próżno. Tuż przed świętami ostatniej szansy do królestwa trafia 12-letnia Sonja, porwana przez bandę rozbójników. Dzielnej dziewczynce udaje się uciec od porywaczy, a przy okazji poznać smutną historię króla. Wzruszona jego losem i dobrocią, Sonja przysięga mu pomóc i wyrusza w długą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu magicznej Gwiazdy… W polskim dubbingu usłyszymy m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Małgorzatę Sochę i Krzysztofa Kowalewskiego.

  • 31 stycznia – ZIMOWE KARAOKE kino Forum, wstęp wolny
  • 1 lutego „Aktywne sobotnie rodzinne leniuchowanie” – PINOKIO – film / 84 min + warsztaty „Nie jestem pinokiem?” – – kino Forum 5 zł

Wspaniała, pełna humoru i kolorów ponadczasowa historia dla całej rodziny, która oczaruje i rozbawi widzów w każdym wieku. Ubogi stolarz Dżeppetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia, znajduje niezwykły kawałek drewna i postanawia wyrzeźbić drewnianą lalkę. Kiedy lalka jest gotowa, Dżeppetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dżeppetto nie będzie miał z nią łatwego życia. Pajac bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. Pomagają mu się z nich wydobyć niezawodni przyjaciele: Turkusowa Wróżka, Gadający Świerszcz i pies Alidor… Głosów użyczają: Anna Dereszowska, Wiktor Zborowski, Jacek Braciak, Agnieszka Mrozińska.
Po seansie – warsztaty.

  • 3 lutego „Małe kolędowanie”, wstęp wolny

Przedstawienia jasełkowe w wykonaniu dzieci: „Po kolędzie chodzimy” Przedszkole Samorządowe nr 1 oraz „Gore gwiazda” Przedszkole Samorządowe Nr 58 Integracyjne im. J. Wilkowskiego

  • 4 lutego ALE CYRK!- film / 78 min – kino Forum 5 zł

Kolejny film twórców „Disco robaczki”. Główny bohater, dziesięcioletni Wiktor, nie ma łatwego życia. Dorośli z jego miasteczka nie znają się na żartach i nie dostrzegają, jakie wyzwania niesie ze sobą bycie nastolatkiem. A na dodatek Wiktora i jego kumpli gnębi złośliwy chłopak o ksywie Żaba. Na szczęście Wiktor ma najlepszego kumpla – genialnego psa Ozorka. A gdy do miasteczka przyjedzie cyrk i zostanie ogłoszony konkurs talentów, Wiktor i Ozorek postanowią zgłosić się i udowodnić, że są więcej warci, niż się wydaje dorosłym.

  • 5 lutego – program muzyczno-taneczny „Polska tańcem malowana”, kino Forum wstęp wolny

Program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy, opowiadający w ciekawy i przystępny sposób o obyczajach i obrzędach mieszkańców Podlasia i nie tylko. Wystąpi para taneczna w regionalnych strojach. Do tańca akompaniować jej będzie akordeon, a całość w stroju ludowym poprowadzi, czasem gwarą zaciągnie i pieśń zaśpiewa prelegentka. W czasie audycji dzieci nie tylko wysłuchają polskich tańców ludowych, ale również będą miały okazję zobaczyć je w wykonaniu profesjonalnych tancerzy. Będą to między innymi takie tańce jak: chodzony, krakowiak, czy oberek

  • 6 lutego RENIFER NIKO RATUJE BRATA – film / 75 min – kino Forum 5 zł

Niko, najsympatyczniejszy renifer świata i pomocnik Eskadry Świętego Mikołaja, musi uratować małego braciszka Riko, który został porwany na zlecenie Białej Wilczycy. Do domu Niko wprowadza się nowy partner jego mamy, Lenni wraz z małym synkiem, który natychmiast staje się pupilkiem całego stada. Niko nie znosi psotnego Rika, przez którego czuje się odsunięty na drugi plan. Marzy, żeby zniknął. I nagle to życzenie się spełnia! Orzeł, na zlecenie żądnej zemsty Białej Wilczycy, porywa malucha. Teraz Niko żałuje swoich złych myśli i natychmiast wyrusza, by go ratować. Pomagają mu niezawodni przyjaciele – najmądrzejszy wiewióra świata Juliusz i rezolutna łasica Wilmę.

  • 7 lutego – DYSKOTEKA – Fama wstęp wolny

Galeria

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014

Akcja Zima 2014


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury