Akcja Lato 2022: Wilk, lew i ja

W ramach Akcji Lato 2022 zapraszamy na filmową historię niesamowitej przyjaźni pomiędzy młodziutką Almą i jej jedynie pozornie dzikimi pupilami!

WILK, LEW I JA

4 lipca 2022, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł
– w kasie kina i BOK/CLZ oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl
(nie obowiązują zniżki BKDR i KAS)

Wilk, lew i ja
Francja, Kanada 2021, 99′
reż. Gilles de Maistre
obsada: Charlie Carrick, Graham Greene, Molly Kunz
film z dubbingiem
wiek: 10+

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko.

Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc, jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem.

Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury