Akcja Lato 2022: Kwiatki z historią

Zapraszamy na spacer historyczno-przyrodniczy w ramach Akcji Lato!

Kwiatki z historią

14 lipca 2022, godz. 10:00
zbiórka: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
rodzinne bilety dwuosobowe: 10 zł, do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl
wiek uczestników: 8+

Uwaga! W przypadku niekorzystnej pogody zapraszamy do Centrum im. Ludwika Zamenhofa na warsztaty “Gry historyczne” wprowadzające w historię Białegostoku i przybliżające postać Ludwika Zamenhofa, zwiedzanie wystawy „Białystok młodego Zamenhofa” oraz grę planszową i memory!

na spacery w innych terminach mogą się zapisywać grupy zorganizowane, informacje pod nr. tel. 85 67 67 367

Białostocki Park Stary służy mieszkańcom miasta od 118 lat! Ale co o nim tak naprawdę wiemy? Był świadkiem najważniejszych wydarzeń XIX i XX wieku. Na przestrzeni lat zmieniał się jego kształt i wygląd. Kiedyś można było zobaczyć tu egzotyczną agawę lub napić się kawy w kawiarni „Raj”. Teraz w upalne dni możemy schłodzić nogi w fontannie lub odpocząć w cieniu „Kompozycji”. Historyczno-przyrodniczy spacer organizowany przez CLZ to wędrówka w czasie, gra połączona z poznawaniem historii i przyrodniczych atrakcji parku, teatru oraz jego najbliższej okolicy. Czekają na Was fotograficzne puzzle, detektywistyczne zadania, teatralno-przyrodnicze łamigłówki i quiz, czyli – świetna zabawa.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury