Akcja Lato 2022: Herbata z goździkami?

W ramach Akcji Lato 2022 zapraszamy na spotkanie

Herbata z goździkami? Ciekawostki o herbacie i przyprawach z Cejlonu
(parzenie / degustacja herbaty)

prowadzenie: rodzina Pawłowskich

12 lipca 2022, godz. 10:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasie kina i BOK/CLZ oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

wiek: 7+

Kiedy wędrowaliśmy rodzinnie po wyspie Cejlon, trafiliśmy na pola herbaciane. Z ciekawością przyglądaliśmy się zielonym listkom na krzaczkach. Trudno nam było sobie wyobrazić, że wkrótce zamienią się w pomarszczone kruszynki herbaty, które mają szansę trafić do naszych kubków. W dodatku część z nich stanie się herbatą zieloną, a część czarną, żółtą czy białą. Proces produkcji herbaty obejrzeliśmy w niewielkiej fabryce. Potem nasz przewodnik Thillac opowiadał, jaka jest droga zielonych listków z krzewu herbacianego do pudełka, które można kupić w każdym sklepie.

Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się, jaka przyczyna sprawiła, że sir Thomas Lipton wsypał liście herbaty do jedwabnych woreczków, a teraz korzystamy z jego pomysłu i chętnie kupujemy herbatę w torebkach. Dowiedzieliśmy się, dlaczego herbaty owocowej nie powinniśmy nazywać herbatą. Opowiemy o tym podczas spotkania. Pokażemy przyprawy z Azji, którymi można urozmaicić smak herbaty: anyż, goździki, imbir, cynamon, wanilię oraz takie, które niekoniecznie do herbaty pasują: gałkę muszkatołową, pieprz zielony, czarny i biały.

Masz ulubiony kubek? Przynieś go na spotkanie. Zaparzysz w nim herbatę, na którą przyjdzie Ci ochota: zieloną, czarną, a może owocową. Samodzielnie dobierzesz dodatki: cytrynę, goździki, anyż albo cynamon. Wcześniej poznasz ich kształt, zapach i smak. Będą zgadywanki i niespodzianki. Do zobaczenia!

Anna i Adam Pawłowscy, Małgosia (16 lat) i Piotr (13 lat)

Galeria

Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (1) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (2) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (3) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (4) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (5) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (6) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (7) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (8) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (9) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (10) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (11) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (12) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (13) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (14) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (15) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (16) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (17) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (18) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (19) Herbata z gozdzikami_fot Marcin Pawlukiewicz (20)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury