Akcja Lato 2021: Popleć i zapleć. Warsztaty wzmacniające emocjonalnie, wykorzystujące technikę makramy

W ramach Akcji Lato 2021 zapraszamy na warsztaty

POPLEĆ I ZAPLEĆ. Warsztaty wzmacniające emocjonalnie, wykorzystujące technikę makramy

21 lipca 2021, godz. 10:00 (wiek uczestników: 5-8 lat)
21 lipca 2021, godz. 13:00 (wiek uczestników: 9+)
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł / dziecko (opiekun bierze udział w warsztatach bezpłatnie) – w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

prowadzenie: Joanna Świetlicka i Ewa Roszkowska / Interakcja

Celem warsztatów jest wzmocnienie dzieci w temacie funkcjonowania w relacjach z innymi. Warsztaty składają się z dwóch części. W pierwszej, w trakcie aktywizujących zadań indywidualnych i grupowych “pleciemy” o relacjach, pojawiających się w nich trudnościach oraz sposobach na radzenie sobie z nimi. W drugiej dzieci uczą się zaplatania prostego projektu techniką makramy, który zabiorą do domu. Obie części łączy motyw sznurka, przy którym grupa “plecie” i który zaplata.

Joanna Świetlicka – od 12 lat pracuje w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego, w swojej drodze zawodowej pracowała też jako pedagog szkolny. Ma doświadczenie w prowadzeniu socjoterapii, Treningu Zastępowania Agresji oraz zajęć programu “Spójrz Inaczej”. Bliskie są jej założenia Porozumienia Bez Przemocy i stara się wdrażać je w pracy. Lubi handmade i DIY, próbuje swoich sił w różnych technikach, zarówno w czasie wolnym jak i w pracy z dziećmi i młodzieżą, stąd też pomysł na założenie “Interakcji” łączącej działania psychoedukacyjne z twórczymi.

Ewa Roszkowska – od 12 lat pracuje w szkole pełniąc rolę pedagoga szkolnego. Od wielu lat zajmuje się również socjoterapią i terapią pedagogiczną, w swej pracy z dziećmi i młodzieżą kładzie szczególny nacisk na rozwijanie kompetencji miękkich, dlatego prowadzi treningi umiejętności społecznych. Elementem jej codziennych aktywności w ostatnim czasie jest trening uważności mindfulness oraz łapanie pozytywnej energii przy pracach twórczych w ogródku.

Galeria

Popleć i zapleć_warsztaty (1) Popleć i zapleć_warsztaty (2) Popleć i zapleć_warsztaty (3) Popleć i zapleć_warsztaty (4) Popleć i zapleć_warsztaty (5) Popleć i zapleć_warsztaty (6) Popleć i zapleć_warsztaty (7) Popleć i zapleć_warsztaty (8) Popleć i zapleć_warsztaty (9) Popleć i zapleć_warsztaty (10) Popleć i zapleć_warsztaty (11) Popleć i zapleć_warsztaty (12) Popleć i zapleć_warsztaty (13) Popleć i zapleć_warsztaty (14) Popleć i zapleć_warsztaty (15) Popleć i zapleć_warsztaty (16) Popleć i zapleć_warsztaty (17) Popleć i zapleć_warsztaty (18) Popleć i zapleć_warsztaty (19) Popleć i zapleć_warsztaty (20) Popleć i zapleć_warsztaty (21)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury