Akcja Lato 2021: Co w lesie słychać i widać?

W ramach Akcji Lato 2021 zapraszamy na warsztaty

CO W LESIE SŁYCHAĆ I WIDAĆ?

13 lipca 2021, godz. 10:00 (grupa wiekowa: 5-8 lat)
13 lipca 2021, godz. 12:00 (grupa wiekowa: 9+)
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł / dziecko (opiekun bierze udział w warsztatach bezpłatnie) – w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

prowadzenie: Jakub Medek

Zapraszamy na półtoragodzinną wyprawę w głąb wirtualnego lasu, w trakcie której uczestnicy dowiedzą się, czym jest las i jakie są rodzaje lasów, z czego las się składa oraz co i kogo można w nim spotkać.
Poznają różne formy ochrony przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowości tego, co mamy najbliżej – na Podlasiu.
Dzieci nauczą się rozpoznawać podstawowe gatunki rosnących w polskich lasach drzew, dowiedzą się także, że rola lasu nie ogranicza się tylko do dostarczania nam drewna. Kontakt z lasem jest bardzo ważny dla naszej psychiki, np. w Japonii dokładnie policzono, jak pobyt w lesie wpływa na kondycję psychiczną i fizyczną człowieka.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się także, jak się w lesie zachowywać – tak aby zobaczyć jak najwięcej, a przy tym być bezpiecznym i nikomu nie zagrażać. A także co zrobić, jeśli się w lesie zgubimy.

Jakub Medek – na co dzień dziennikarz specjalizujący się w kwestiach przyrodniczych. W przeszłości przez ponad dekadę pracownik instytucji naukowej, ściśle związany z przyrodą i lasami. Nadal w nich spędza każdą wolną i wiele zawodowych chwil.

Galeria

Co w lesie słychać i widać (1) Co w lesie słychać i widać (2) Co w lesie słychać i widać (3) Co w lesie słychać i widać (4) Co w lesie słychać i widać (5) Co w lesie słychać i widać (6) Co w lesie słychać i widać (8) Co w lesie słychać i widać (9) Co w lesie słychać i widać (10) Co w lesie słychać i widać (11) Co w lesie słychać i widać (12) Co w lesie słychać i widać (13) Co w lesie słychać i widać (14)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury