Akcja Lato 2020 / Film: Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń

W ramach Akcji Lato 2020 zapraszamy na pełną humoru opowieść o nietypowej parze przyjaciół i ich przygodach!

PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ

8 lipca 2020, godz. 11:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Uwaga! Bardzo prosimy, aby w tym roku dzieci nie przynosiły ze sobą do kina jedzenia, prośba ta nie dotyczy napojów.
Prosimy także, aby Widzowie przychodzili na seans nieco wcześniej (ok. 20 minut), bo chcemy zacząć projekcję filmu punktualnie. Dziękujemy!

Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń
Niemcy 2014, 86′
reż. Ali Samadi Ahadi
wiek: 4+ / dubbing

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota.

Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi!
Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

Video

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury