Akcja Lato 2018: Jill i Joy – film

W ramach Akcji Lato 2018 zapraszamy na film

JILL I JOY

13 lipca 2018, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 7 zł – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Jill i Joy
Finlandia 2014, 80′
reż. Saara Cantell

“Jill i Joy” to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w “Jill i Joy” zaczyna działać magia…

Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód.
Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas?

Saara Cantell, reżyserka filmu: Najważniejszą rzeczą dla mnie jako reżyserki jest ciepłe i zabawne spojrzenie na świat. Rzeczy nie są wytłumaczalne. Widzowie mogą cieszyć się magią. Głównym tematem w Jill i Joy jest moc wyobraźni i poczucia wspólnoty. To dla mnie najważniejsza rzecz w filmie dla dzieci.

pełny program Akcji Lato 2018

Galeria

Kuvassa Aava Merikanto (Onneli) ja Lilja Lehto (Anneli)

Kuvassa Aava Merikanto (Onneli) ja Lilja Lehto (Anneli)


Video

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury