Agnieszka Kardasz: SCHIZOFREN(JA)

Zapraszamy na wystawę fotografii

Agnieszka Kardasz: SCHIZOFREN(JA)

9 kwietnia – 16 maja 2021, codziennie (oprócz poniedziałku) w godz. 10:00-17:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp 5 zł od osoby (niedziele bezpłatnie)


Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia obowiązuje zakrywanie ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.

wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury 
oświadczenie uczestnika wystawy

 

“SCHIZOFREN(JA) to cykl fotografii, poprzez które chciałabym przybliżyć świat schizofrenika i moje rozumienie jego rzeczywistości. We mnie, córce bohatera cyklu, to rozumienie kształtowało się przez lata. Na prezentowanych zdjęciach mój Tata staje się przedstawicielem osób odbierających otoczenie inaczej niż większość z nas, bo schizofrenia wpływa znacząco na postrzeganie świata, siebie i innych. Wpływa na jakość życia chorych i ich bliskich.

Zdjęcia układają się w historię bez wyraźnego początku i końca. I choć każdy kadr gdzieś się zaczyna i gdzieś kończy, to opowiedziane w nich doświadczenia nie trzymają się żadnych ram. Interpretujecie je, bo poprawnie rozpoznajecie rzeczywistość, a Wasz umysł właściwie reaguje na bodźce.

Chciałabym, abyście wczuli się w świat osoby o zaburzonej percepcji przestrzeni i relacji międzyludzkich.
Chciałabym, abyście spróbowali odczytać emocje towarzyszące temu projektowi.
Chciałabym, abyście poświęcili chwilę na odkrycie w nim nieoczywistej treści.”
Agnieszka Kardasz

Agnieszka Kardasz (ur. 1997 r.) – z pochodzenia białostoczanka, uzyskała licencjat na Wydziale Dziennikarstwa i Medioznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność: fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza). W 2019 roku rozpoczęła naukę w Studium Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Od 2020 roku mieszka w Paryżu, gdzie jest także studentką fotograficznych studiów magisterskich na uczelni Paris College of Art.

Swoje zainteresowania i umiejętności rozwija biorąc udział w licznych warsztatach, plenerach i konferencjach fotograficznych.

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury