Pokaz Halloweenowy: Granica

Halloweenowo zapraszamy Was na przedpremierę: „Granica” ekscytujący miks romansu, nordyckiego noir i nadprzyrodzonego horroru!

Granica
31 października | kino Forum | godz. 20:15 | bilet 14 zł

Wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes, nowy film jednego z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia, Alego Abbasiego. Film jest szwedzkim kandydatem do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, autora bestsellerowej powieści „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”. Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie. W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego „Rebecka Martinsson”, znana polskim widzom z kinowych thrillerów „Stado” i „Hipnotyzer”.

Prasa o filmie:
Im mniejsza wiedza o tegorocznym zwycięzcy sekcji Un Certain Regard przed seansem, tym lepiej dla widza. Z drugiej strony twist, który przygotował nam szwedzki reżyser, jest z gatunku tych karkołomnych pomysłów fabularnych, którymi zachęca się znajomych do zobaczenia filmu.
Krzysztof Bogumilski, Filmaster

Ekscytujący i inteligentny miks romansu, nordyckiego noir, kina społecznego i nadprzyrodzonego horroru. Już teraz można stwierdzić, że to będzie film kultowy.
Alissa Simon, Variety

Fascynuje swoją początkową osobliwością i rozwija się w złożoną, w pełni satysfakcjonującą opowieść, której wszystkie pozornie postrzępione, niezgrabne elementy ostatecznie pasują do siebie idealnie.
Allan Hunter, Screen International

Przejmujący dramat, głównie dzięki obojgu odtwórcom głównych ról, którzy doskonale sobie radzą pod sugestywnymi silikonowymi maskami wymagającymi czterogodzinnego makijażu.
Stephen Dalton, Hollywood Reporter

Trzymający w napięciu romans z dreszczykiem.
Sophie Monks Kaufman, Sight and Sound

Galeria

border1 border

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury