14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

Przed nami 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA! Festiwal odbędzie się w terminie 4–8 grudnia 2019.

 

Od tysięcy lat widok gwiazd rozsianych na czarnym niebie wprawia ludzi w zachwyt i jednocześnie wywołuje w nich lęk… Pobudza wyobraźnię, rodzi pytania i każe szukać metafizycznej mocy, która stworzyła tak urzekające i tajemnicze piękno.

Ludzie od początku swych dziejów chcieli jakoś zrozumieć i uporządkować świecące nad ich głowami punkty. Marzyciele i wizjonerzy widzieli wśród nich mityczne stwory, zwierzęta, postaci, przedmioty…

Kosmos i jego sekrety to temat przewodni tegorocznej edycji ŻUBROFFKI. Przestrzeń kosmiczna wydaje się z jednej strony możliwą drogą ucieczki przed coraz liczniejszymi zagrożeniami na Ziemi, a z drugiej – może stać się szansą na uwolnienie nowego potencjału.
Wyprawa w kosmos pozwala też zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy.

Festiwalowy Żubr (autorstwa duetu Kijek/Adamski), zdekonstruowany podczas ostatniej ŻUBROFFKI, powraca – dzięki wyobraźni Michała Sochy – w nowej, kosmiczno-gwiezdnej odsłonie!
Współpracująca z nami graficzka Izabela Sroka, w oparciu o wykreowane przez Michała Sochę projekty, stworzyła tegoroczną identyfikację wizualną festiwalu.
Gdy więc od 4 do 8 grudnia odbywać się będzie 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, na niebie rozbłyśnie nowa konstelacja – Wielka Żubrzyca!

————————————————————-

Jak co roku szykujemy mocny i rozbudowany program krótkometrażowych filmów z całego świata o bardzo różnej tematyce.
Zwykle prezentowanych jest ok. 300 filmów, z czego część – w ośmiu konkursach: dla polskich twórców (Amatorzy, Studenci, Niezależni), twórców spoza Polski (Okno na Wschód, Cały ten Świat) i dla wszystkich (Kids, Music video, Na skraju – eksperyment i wideoart). Filmy ocenia międzynarodowe jury, swoje nagrody przyznaje też młode jury, dzieci i dorosła publiczność. Podczas ubiegłorocznej, 13. edycji o nagrody walczyło 109 filmów, wybranych z ponad dwóch tysięcy zgłoszeń.

Nagrodzone w 2018 roku filmy – TUTAJ

ŻUBROFFKA to także koncerty muzyki elektronicznej, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wystawy. Festiwal uczy też tworzenia autorskiego kina w ramach warsztatów dla dzieci, młodzieży i seniorów.

ŻUBROFFKA jest ceniona przez polskich i zagranicznych twórców, branżę filmową, ale także przez media i publiczność, o czym świadczy nominacja do Wydarzenia Roku 2018 Radiowego Domu Kultury w Trójce i uzyskane II miejsce!

Zapraszamy!

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu