100 lat niepodległości w pigułce

Zapraszamy na wydarzenie w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Miasto Białystok:

100 lat niepodległości w pigułce

21 lutego 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu wydarzenia), dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

100 lat niepodległości Polski przedstawione w 50-minutowym programie przez trójkę artystów: Krzysztofa Szubzdę – teksty, Kasię Garłukiewicz – wokal oraz Ulę Kisiel-Pańko – fortepian. Usłyszymy historię babci Krzyszofa, której nigdy nie zapytał o odzyskanie niepodległości, o jego dziadku i jego wyprawie na wojnę.

Rodzinna, osobista opowieść wpisana w 100 lat niepodległości okraszona jest piosenkami z każdej dekady, o której opowiada Krzysztof oraz filmowymi komentarzami. To jedyne w swoim rodzaju lekkie, a zarazem poruszające spojrzenie na historię wolności naszego kraju.

Krzysztof Szubzda – konferansjer, pisarz, satyryk, dziennikarz, scenarzysta, ostatnio również reżyser filmowy. Konferansjeruje około sto imprez rocznie, w tym również w języku angielskim i rosyjskim, począwszy od wydarzeń kameralnych po duże imprezy kulturalne, kabaretowe. Zaczynał w kabarecie Widelec, współtworzył kabaret Hrabi, supportował występy Kabaretu Moralnego Niepokoju, parał się stand-upem. Pisze regularnie felietony do “Kuriera Porannego”, prowadzi własną stronę satyryczną w miesięczniku “Charaktery”. Jest autorem dwóch książek: “Legendy białostockie” i “Co w prawie piszczy”. Aktualnie pracuje nad kolejną książką. Jego głos można usłyszeć na antenie radiowej Trójki. Na jesień planowana jest premiera filmu “Czarna Dama”, do którego Krzysztof napisał scenariusz oraz jest jego współreżyserem.

Kasia Garłukiewicz – wokalistka, na co dzień udziela się w różnorodnych projektach artystycznych, od jazzu, muzyki etnicznej, hip-hopu po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Supportowała takie gwiazdy jak Kayah, Varius Manx, śpiewała na jednej scenie ze Smolikiem. Z zespołem deMorela doszła do finału programu Śpiewaj i walcz, a jako Kasia Kubik pojawiła się w programie The Voice of Poland. Zajmuje się komponowaniem, pisaniem tekstów, aranżacją i produkcją własnej muzyki, również filmowej. Jako trenerka wokalna pomaga innym odnaleźć swój głos.

Ula Kisiel-Pańko – gra na fortepianie, komponuje, aranżuje, tworzy i wymyśla. Robi też filmy. Współpracowała z Leszkiem Możdżerem, Justyną Steczkowską, Tymonem Tymańskim, Jasiem Radkiem, Kubą Staruszkiewiczem. Z autorskim projektem Alu Bambu Pikczu pojawiła się w programie Must Be The Music oraz na 37. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie studiuje reżyserię filmową w Warszawie.

Galeria

Kasia Garłukiewicz Ula Kisiel-Pańko Krzysztof Szubzda IMG_6158_a IMG_6169_a IMG_6174_a IMG_6188_a
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu