Rafał Kośnik: Kropla świata – ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane!
WIĘCEJ INFORMACJI

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

RAFAŁ KOŚNIK: KROPLA ŚWIATA

24 października 2020, godz. 19:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

“Kropla świata” to opowieść o projektach podróżniczych Rafała Kośnika, wśród których są: samotny spływ kajakiem Amazonką w 2010 roku; spływ rzekami Amazonii (7500 km) z południa na północ w 2013 roku (efektem obu ekspedydcji była książka “Amazonia – piekielne piękno. Kiedy przygoda zderza się z życiem”), spływ Morzem Arafura (Papua Zachodnia) z Kajmana do Timiki (1000 km) w 2015 roku; polowanie na legendarnego tarpona w Nikaragui, jedną z najbardziej pożądanych ryb w wędkarstwie sportowym; odkrywanie Kolumbii, do której Rafał często jeździ w ostatnich latach. Dodatkową gratką będą pamiątki z tych podróży, m.in. czaszka ryby wampira, unikalne rzeźby plemienia Kamorro i Asmatów z Papui Zachodniej oraz noże wykonane z kości kazuara!

Rafał Kośnik – ogrodnik, którego pasją są podróże i ekstremalne wędkarstwo. Jeździ po całym świecie i łapie rzeczne “potwory”. Lubi podejmować się nietypowych wyzwań podróżniczych, takich jak samotny spływ Amazonką (2010) czy spłynięcie przez Amazonię różnymi rzekami (2013).
Od trzech lat jeździ do Kolumbii, gdzie eksploruje Park Narodowy Serrania De La Macarena. Mieszka tam w dzikiej selwie z rodziną pastora Adwentystów Dnia Siódmego, nieopodal Rzeki Pięciu Kolorów. Pastor opiekuje się maleńką społecznością wiernych, którzy w każdą sobotę zjeżdżają do niego z okolicznego lasu deszczowego.
Rafał namiętnie łowi tam m.in. ryby wampiry, które w rzece Guyabero osiągają największe rozmiary na świecie. Podgląda unikalną, miejscową przyrodę: wiele gatunków kalibrów i papug, wędrujące drzewa…
Rafał Kośnik uganiał się też za tarponami, ogromnymi rybami żyjącymi w Nikaragui na rzece San Juan. Przez pół roku mieszkał z rodziną w Australii Zachodniej. Zorganizował projekt samotnego spływu Morzem Arafura na Papui Zachodniej, gdzie mieszkał z rdzennymi Papuasami z plemienia Mairasi i gdzie podziwiał pradawne malowidła skalne.

Ważne:
https://bok.bialystok.pl/pliki/covid-o%C5%9Bwiadczenie-do-kina.pdf

https://bok.bialystok.pl/pliki/Wytyczne_dla_KINA-FORUM-.pdf


BOK Białostocki Ośrodek Kultury