Tydzień Kina Hiszpańskiego: Kto ci zaśpiewa

(Hiszpania, 125')

Trailer

Opis filmu

KTO CI ZAŚPIEWA / Quién te cantará
Hiszpania 2018, 124’
reż. Carlos Vermut
obsada: Najwa Nimri, Eva Llorach, Natalia de Molina, Carme Elías

MFF San Sebastián 2018: Konkurs główny, MFF Toronto 2018
Nagroda Goya 2019: najlepsza debiutująca aktorka (Eva Llorach)

Trzeci film Carlosa Vemuta (Magical Girl) z muzyką Alberta Iglesiasa.
Lila Cassen (Najwa Nimri), najpopularniejsza hiszpańska piosenkarka lat 90., po dekadzie nieobecności na muzycznej scenie przygotowuje się do triumfalnego powrotu. Jednak na krótko przed koncertem ulega wypadkowi i traci pamięć. Violeta (Eva Llorach), zdominowana przez agresywną córkę, Martę (Natalia de Molina), po godzinach naśladuje Lilę Cassen w barze karaoke, gdzie pracuje. Śpiew to jej jedyna pasja. Pewnego dnia Violeta otrzymuje kuszącą propozycję. Ma nauczyć Lilę Cassen być… Lilą Cassen.

Zapytany o wybór odtwórczyń głównych ról, Najwy Nimri i Evy Llorach, z którą pracował przy swoich wcześniejszych filmach, reżyser odpowiedział: Musieliśmy jednocześnie znaleźć aktorki do roli piosenkarki i jej naśladowczyni. Kiedy pojawiła się Najwa, wszystko stało się jasne. Jest kobietą, która była bardzo popularna w latach 90., jest piosenkarką. Wiele wniosła do postaci Lily Cassen. Jej muzyka, jej gesty… Miałem też wielką ochotę znowu pracować z Evą. Na uwagę zasługują również kreacje aktorskie Natalii de Moliny (Kiki) i Carmy Elías (Kwiat mego sekretu).

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Harmonogram pokazów Tydzień Kina Hiszpańskiego:
https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/tydzien-kina-hiszpanskiego/