Socjofilm: Nasza mała Polska + spotkanie z reżyserem Matejem Bobrikiem

(Polska, 70')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu Socjofilm realizowany we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. W ramach cyklu prezentujemy filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy. Po seansach zapraszamy widzów do udziału w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami, bo chcemy, żeby koniec filmu za każdym razem był początkiem czegoś większego!

Socjofilm: Nasza mała Polska

19 lutego 2020, godz. 18.15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja + moderacja dyskusji: Maciej Białous
Gościem pokazu będzie reżyser filmu Matej Bobrik

 

Nasza mała Polska
Polska 2019, 70′
reż. Matej Bobrik

Nakręcona przez Słowaka przezabawna komedia o Japończykach studiujących polonistykę na uniwersytecie w Tokio.
Dla Minami, Natsuki i Natchan Polska jawi się jako miejsce, gdzie wszystko się może zdarzyć. Gdzie nie ma kolejek w pociągach podmiejskich, gdzie narodową potrawą jest kebab, a każdy po studiach dostaje wymarzoną pracę. Tam też mieszka bogaty jak szejk przyszły narzeczony. Polska jest dla japońskich studentów równie ezoteryczna jak dla nas Japonia. Nasze kraje dzieli w końcu odległość prawie 9000 km.

Matej Bobrik
Słowacki reżyser, urodzony w Pradze, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Jego poprzednie filmy „Tam gdzie słońce się nie spieszy” i „Odwiedziny” miały premiery na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Reżyser został także uhonorowany nagrodą „Silver Eye” na festiwalu w Jihlavie. Film „Nasza mała Polska” to jego pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny. Produkcją filmu zajęło się Koi Studio, które działa na rynku od 2012 roku i ma na koncie udział w sekcji konkursowej Berlinale 2017.