Pokaz przedpremierowy: Najgorszy człowiek na świecie

(Norwegia, 121')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz norweskiej komedii romantycznej, mającej duże szanse na nominację do Oscara!

NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE

31 stycznia 2022, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł (w kasie kina), 18 zł (online: na bilety.bok.bialystok.pl)

Premiera filmu planowana jest na 11 marca 2022

Najgorszy człowiek na świecie
Norwegia 2021, 121′
reż. Joachim Trier
obsada: Renate Reinsve, Anders Danielsen, Herbert Nordrum

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu?

Figlarna, zabawna i nieprzewidywalna jak sama miłość komedia romantyczna Joachima Triera to najlepszy film ubiegłego roku według magazynu “Vanity Fair” i jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak “Time”, “IndieWire”, “Variety”, “The Guardian” oraz “Sight and Sound”. Prawdziwym olśnieniem stała się gwiazda filmu, Renate Reinsve, której rolę wymienia się obok występów Lady Gagi, Kristen Stewart i Olivii Colman jako jedną z najlepszych kreacji, jakie widzieliśmy w 2021 roku w kinach. Aktorka została uznana najlepszą aktorką i za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes!
Ten błyskotliwy, seksowny i pełen energii film zachwycił krytyków, uzyskując 100% (!) pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.
„Najgorszy człowiek na świecie” to także norweski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy – jest na krótkiej liście filmów, które mają szansę na nominację! Ostateczną listę nominowanych filmów poznamy 8 lutego.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury