Pokaz przedpremierowy: Annette

(Belgia, Francja, Japonia, USA, 140')

Trailer

Opis filmu

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kinowych tego roku, film otwarcia 74. MFF w Cannes i spektakularny popis aktorski Adama Drivera i Marion Cotillard – „Annette” Leosa Caraxa pojawi się w kinach 20 sierpnia!

Typowany do Złotej Palmy i najprawdopodobniej jeden z głównych kandydatów przyszłorocznych Oscarów film Leosa Caraxa to jedna z najdroższych europejskich produkcji ostatnich lat i ponadczasowa opowieść o miłości, zdradzie i zemście.

Jedną z niewielu osób, które miały już okazję podziwiać najnowsze dzieło Leosa Caraxa na wielkim ekranie jest reżyser „Baby Driver” oraz oczekiwanego „Last Night in Soho”, Edgar Wright. Wright napisał na swoim Twitterze – „Annette” to wszystko o czym marzyłem w kinie. To niesamowite, monumentalne filmowe doświadczenie – zabawne, przejmujące, pełne dramatyzmu i szaleństwa w formie. Dokładnie to, czego spodziewalibyście się po Caraxie i zespole Sparks. Role Adama Drivera, Marion Cotillard i Simona Helberga są wybitne, a ja odliczam dni do momentu, kiedy będę mógł obejrzeć „Annette” jeszcze raz.

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji Leos Carax zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” i „Moulin Rouge!”.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki.
Wytyczne dla KINA FORUM
Oświadczenie uczestnika pokazu w kinie Forum