Pokaz promocyjny Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej: Film Balkonowy

(Polska, 100')

Trailer

Opis filmu

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG” zaprasza nauczycieli i edukatorów na specjalny pokaz “Filmu balkonowego” w reżyserii wybitnego i wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty Pawła Łozińskiego!

Film balkonowy

19 maja 2022 (czwartek), godz. 16:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny / obowiązują zapisy: dkf@bok.bialystok.pl

Prelekcję przed filmem wygłosi i spotkanie poprowadzi dr Maciej Białous

Plan spotkania:
godz. 16:00-16:10 – kawa/herbata
godz. 16:10-16:30 – prelekcja
godz. 16:30-18:10 – seans
godz. 18:10-18:30 – wręczenie dyplomów uczestnikom projektu NHEF w sezonie 2021/2022

Film balkonowy
Polska 2021, 100’
reż. Paweł Łoziński

Zdobywca Nagrody Publiczności na 18. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Czy każdy może być bohaterem filmu? Paweł Łoziński (jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina dokumentalnego, wielokrotnie nagradzany reżyser, autor m.in. filmu “Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”) przygląda się przechodniom ze swojego balkonu. Stojąc tam z kamerą przez ponad dwa lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

„Stoję na balkonie mieszkania przy ulicy Walecznych w Warszawie i robię to, co lubię najbardziej – przyglądam się światu” – tak o swoim filmie mówi reżyser. – „Słucham, o czym rozmawiają przechodnie. Uśmiechnięci i smutni, zamyśleni i zagapieni w telefony, młodzi i starzy, zwyczajni przechodnie. Czasem ktoś zatrzyma się pod moim balkonem, porozmawiamy. O czym? O życiu. Może wcale nie trzeba pędzić za bohaterami po różnych kontynentach, aż na koniec świata, żeby poznać ich historie? Taki jest mój punkt widzenia na robienie filmów.”


BOK Białostocki Ośrodek Kultury