Po dwuletniej przerwie powraca wydarzenie, które cieszyło się ogromną popularnością w kinach studyjnych w całej Polsce – w kwietniu nie przegapcie specjalnego przeglądu trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier w naszym kraju!

NOWE HORYZONTY TOURNÉE

14-16 kwietnia 2023
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet na każdy film: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / onlinehttps://bilety.bok.bialystok.pl/

W ramach wiosennego tournée zobaczycie: szwajcarskiego kandydata do Oscara, “Kawałek nieba” Michaela Kocha – rozgrywającą się w alpejskiej scenerii przewrotną opowieść o miłości; “Pacifiction” – określany mianem znakomitego „tropikalnego thrillera” najnowszy film Alberta Serry oraz “Pod ziemią” – mistrzowskie, kontemplacyjne kino Michelangelo Frammartino, które pozwoli choć na chwilę uciec od problemów codzienności.

Program przeglądu:

14 kwietnia 2023, godz. 18:00
Kawałek nieba / Szwajcaria, Niemcy 2022, 136′

15 kwietnia 2023, godz. 17:00
Pacifiction / Francja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia 2022, 165′

16 kwietnia 2023, godz. 18:45
Pod ziemią / Włochy, Francja, Niemcy 2021, 93′

 

Kawałek nieba reż. Michael Koch

Najoryginalniejszy film ubiegłorocznego Berlinale (Wyróżnienie Specjalne), który wygląda niczym reklama Milki wyreżyserowana przez Brunona Dumonta!
Pocztówkowa sceneria alpejskiej prowincji służy twórcom za kontrast dla trudów życia bohaterów zależnych od kaprysów natury i żartów przewrotnego losu. Wszystkie te niedogodności najmocniej odczuwa Anna – kelnerka, która postanawia związać się z nieco starszym od niej Markiem. Niegrzeszący urodą, popędliwy ponad miarę przybysz budzi nieufność lokalnej społeczności. Im więcej faktów świadczy na niekorzyść mężczyzny, tym bardziej gorliwie Anna wstawia się za partnerem, wiedząc, że przy okazji walczy również o prawo do życia po swojemu.

“Kawałek nieba” to jednak nie tylko hołd dla kobiecej siły i wzruszająca opowieść o miłości. Prawdziwy talent reżysera Michaela Kocha polega na tym, że tak jak Ulrich Seidl czy Bruno Dumont potrafi sprawnie balansować na granicy tonu serio i ożywczej kpiny. Tym sposobem szwajcarski film zamienia się chwilami w kronikę prowincjonalnych absurdów, w której znalazło się miejsce dla kiczowatego fokloru, najntisowego popu, a nawet estetyki Bollywoodu.

Nowe Horyzonty to jedno z największych wydarzeń filmowych w Polsce, w ramach którego można zobaczyć hity sprowadzone prosto z festiwali w Cannes, Wenecji czy Berlinie, odważne kino debiutantów, dzieła mistrzyń i mistrzów oraz retrospektywy (niesłusznie) zapomnianych lub mało znanych w naszym kraju klasyków. Na tegoroczną odsłonę Nowych Horyzontów mozna będzie wybrać się od 20 do 30 lipca, tradycyjnie do Wrocławia. Do 6 sierpnia wybrane filmy będzie można zobaczyć również online. Wiosenne nowohoryzontowe tournée to idealna rozgrzewka przed 23. edycją NH i przedsmak festiwalowych wrażeń.