Nieposłuszne

(Irlandia, USA, Wielka Brytania, 114')

Trailer

Opis filmu

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości!
Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Choć „Nieposłuszne” to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za „Fantastyczną kobietę”, Chilijczyk  ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za „Rok tygrysa” i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za „Glorię”). Scenariusz „Nieposłusznych” powstał we współpracy z Rebeccą Lenkiewicz, nagrodzoną Oscarem za swoją pracę przy „Idzie” Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za „Wiernego ogrodnika”, znaną m.in. z filmów „Lobster” i „Młodość”) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów „Pamiętnik”, „Spotlight”, a także serialu „Detektyw”). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość „Nieposłusznych” zachwyciła krytyków, którzy porównują film do „Życia Adeli” Abdellatifa Kechiche’a czy „Carol” Todda Haynesa.

GŁOSY PRASY
Cudownie zmysłowy i prowokujący
Barry Hertz, The Globe and Mail

 Pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości
David Edelstein, Vulture

Ten film nie da wam spokoju
David Rooney, The Hollywood Reporter

Lelio powraca z kolejnym poruszającym portretem ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby pozostać wiernymi sobie.
Allison Shoemaker, The Consequence of the Sound

 Weisz i McAdams wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności: sprawiają, że wyczuwamy każdy ich nerw.
Peter Travers, Rolling Stone

Imponująca i przejmująca historia miłosna
Peter Bradshaw, The Guardian