Niedziela online w Forum: Jezioro Dzikich Gęsi

(Chiny, Francja 2019, 113')

Trailer

Opis filmu

Zapraszamy do naszego kina online na przedpremierowy pokaz nowego filmu laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”, jednego z najważniejszych chińskich twórców – Diao Yinana!
“Jezioro Dzikich Gęsi” to stylowy, poetycki kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów.

JEZIORO DZIKICH GĘSI – przedpremiera

31 maja 2020, godz. 19:00
Twój Dom
bilet: 15 zł – do kupienia na https://bilety.bok.bialystok.pl/
Uwaga! Sprzedaż biletów zakończy się na 3 godziny przed godziną projekcji

prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży biletów przez internet: TUTAJ

Jezioro Dzikich Gęsi
Chiny/Francja 2019, 113′
reż. Diao Yinan
obsada: Hu Ge, Gwei Lun, Liao Fan, Wan Qian, Qi Dao, Huang Jue

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza.
„Jezioro dzikich gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE:
1. Kup bilet na film (https://bilety.bok.bialystok.pl/).
2. Po kupieniu biletu, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu (31 maja) na 5 minut przed seansem (ok. godz. 18.55) zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do 20:00. Link będzie aktywny jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do ok. godz. 22:00.

Informacje praktyczne:
1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z internetem. Obsługiwane: Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera z łączem co najmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. Prędkość internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl.
2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce i programy.