Nagroda Artystyczna Prezydenta Białegostoku / koncert Anny Jurksztowicz

(, ')

Trailer

Opis filmu

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na

Uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku oraz koncert Anny Jurksztowicz

23 czerwca 2019, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bezpłatne wejściówki (liczba bardzo ograniczona!) dostępne w kasie Forum w dwóch turach:
– I tura – 12 czerwca od godz. 17.00
– II tura – 19 czerwca od godz. 17.00

Laureaci Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku za rok 2018

ANNA JURKSZTOWICZ – wokalistka jazzowa, piosenkarka, producentka muzyczna, autorka piosenek. W wieku 16 lat występowała już obok największych gwiazd polskiej estrady. W 1985 roku wygrała KFPP w Opolu, zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”. Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach na całym świecie. Nagrała wiele piosenek do filmów i seriali (m.in. „Kingsajz”, „VIP”, „W pustyni i w puszczy”, „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Ranczo”. Śpiewała do polskich wersji filmowych produkcji Walta Disneya. Jej pierwsza płyta „Dziękuję nie tańczę” (1987) z utworami Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana, do dziś – przez fachowe pisma i plebiscyty poświęcone muzyce pop – uważana jest za kultową, a nagrane na niej piosenki wciąż znajdują się w na toplistach.
Anna Jurksztowicz od lat ma także w swoim repertuarze utwory wspierające praktyki duchowe – muzykę spirituals & gospels, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry oraz klasyczne i współczesne pieśni do tekstów wybitnych poetów i kompozytorów. Jej płyta „Poza czasem – muzyka duszy” (2013) poświęcona została muzyce kontemplacyjnej. Jest jedną z pierwszych polskich artystek podejmujących w muzyce pop ten temat. Czerpie inspiracje z różnych źródeł, kultur, eksperymentuje z formą, przekłada teksty, poszukuje. Praktykuje także jogę i jest jej nauczycielką.
Obecnie artystka promuje najnowszy album „O miłości, ptakach i złych chłopakach”, występuje w filharmoniach z programem symfonicznym poświęconym muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego oraz z programem „Mozart Smooth Jazz” (pieśni i arie Mozarta w aranżacjach jazzowych), zrealizowanym z berlińskim pianistą Rolfem Zilke.
Anna Jurksztowicz jest także producentką. Jej założona w 2001 roku firma Si Music, w serii dedykowanej polskiej muzyce współczesnej, promuje twórczość kompozytorów polskich oraz organizuje wydarzenia muzyczne w Polsce i za granicą.

pełny program Dni Miasta Białegostoku 2019