Między dwoma światami

(Francja, 107')

Trailer

Opis filmu

Reżyserem filmu jest znany francuski pisarz i reżyser Emmanuel Carrère. Polscy czytelnicy oraz widzowie znają go zapewne z takich książek jak “Joga” czy “Przeciwnik” i “Wąsy“. Jego najnowszy film “Między dwoma światami” oparty jest na głośnej książce Florence Aubenas, która kilka lat temu wywołała we Francji sporo zamieszania. W dniu premiery stała się bestsellerem sprzedając się w nakładzie 120 tys. egzemplarzy.

Na pewno nie trzeba natomiast przedstawiać odtwórczyni głównej roli czyli Juliette Binoche. To jedna z najlepszych aktorek europejskiego kina, która zrobiła także karierę za oceanem. Polacy lubią podkreślać, że jest także związana z Polską. Zagrała bowiem w kilku naszych rodzimych produkcjach. Za “Trzy kolory: niebieski” Krzysztofa Kieślowskiego zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zanim to jednak nastąpiło, światowe uznanie przyniosła jej rola Teresy w filmie “Nieznośna lekkość bytu” gdzie po raz pierwszy zagrała po angielsku.

Uwielbiana zarówno przez publiczność, jak i krytyków Juliette Binoche, grała w swojej karierze przeróżne postacie. Od kobiety magicznej w “Czekoladzie” gdzie partnerował jej Johny Depp, przez femme fatale w “Skazie”, aż po roztrzepaną, zakochaną kobietę w filmie “Mężczyzna moich marzeń“.

W swoim najnowszym filmie “Między dwoma światami“, wciela się w cenioną pisarkę, która swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka. 

Krytycy okrzyknęli rolę Binoche w filmie “Między dwoma światami“, jej najlepszą kreacją w karierze. Zresztą aktorka od zawsze zbierała dobre recenzje. Dziennikarze filmowi podkreślają jej fantastyczne przygotowanie  do ról oraz wyjątkową naturalność. To wszystko sprawia, że kochają ją miliony osób na całym świecie. We Francji jest uznawana za prawdziwą gwiazdę największego formatu, a ludzie nazywają ją “La Binoche”.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury