Opis filmu
Kino Forum w Białymstoku oraz Fundacja Pomoc Autyzm zapraszają młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowany im seans kinowy!
Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata chcieliby skorzystać z takich dostosowanych seansów. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Kino Przyjazne Sensorycznie: Operacja Mumia
10 października, godz. 12:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety:
13 zł – dorośli lub dzieci po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy + 13 zł / ich opiekun – bilety w kasie kina
16 zł/ normalny – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
Operacja Mumia
Norwegia, 2019, 74′, 6+
reżyseria: Grethe Bøe-Waal
Biuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać tajemnicę klątwy faraona przed otwarciem nowej wystawy w muzeum?
Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona? Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?
Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii „Operacja…” na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jørna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa.
Podczas seansu przyjaznego sensorycznie:
- światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
- dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom wrażliwym na dźwięki
- wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;
- przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
- w trakcie seansu nie będzie obowiązywała zasada całkowitej ciszy – można będzie komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu;
- ponieważ wiele dzieci / osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.
Jednocześnie informujemy, że w kinie partnerskim można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł.
Kontakt w sprawach dotyczących kina przyjaznego sensorycznie: film@bok.bialystok.pl