Kino plenerowe: Maggie

(Korea Południowa, 88')

Trailer

Opis filmu

Jeżeli są wakacje, to musi być i kino plenerowe, dlatego wszystkich fanów dobrych filmów serdecznie zapraszamy na letnie pokazy pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury!
Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy filmy, które dostarczą Wam na pewno wielu emocji i wzruszeń, pozwolą odkryć nowe obszary, a czasami zwyczajnie rozbawią!

Zapraszamy na pokaz nowego kina koreańskiego!

MAGGIE

7 sierpnia 2020, godz. 21:00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
ilość miejsc ograniczona*

* W tym roku, z powodu pandemii wirusa SARS-COV-2 obowiązują nowe wytyczne uczestnictwa w naszych wydarzeniach plenerowych.
Prosimy o zapoznanie się z nimi!
Wytyczne dla kina plenerowego i imprez plenerowych BOK

Maggie
Korea Południowa 2019, 88′
reż. Yi Ok-seop

Pełny niewytłumaczalnych zdarzeń i niekonwencjonalnych zwrotów akcji debiut koreańskiej reżyserki, Yi Ok-seop!

Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i postanawia złożyć rezygnację. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?

“Maggie” to słodko-gorzka, uwodząca kolorami i absurdalnym humorem opowieść o szczerości, zaufaniu i druzgocących skutkach nieporozumień. Każdy kadr jest cukierkiem, a błyskotliwy montaż wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń.

Film podbija serca publiczności, gdziekolwiek się pojawia, zdobywając szereg wyróżnień na światowych festiwalach. Światowa premiera odbyła się na festiwalu w Busan, gdzie obok Arthouse Award, Citizen Reviewers’ Award, KBS Independent Film Award, grająca główną rolę Lee Joo-young otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Na Azjatyckim Festiwalu Filmowym w Osace “Maggie” została uhonorowana Grand Prix, a europejska publiczność mogła ją poznać na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

Sukces filmu “Parasite” potwierdził doskonałą kondycję południowokoreańskiego kina. “Maggie” jest dowodem, że także młode pokolenie twórców doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z niekonwencjonalnymi scenariuszami i błyskotliwą wizualną formą, portretując rzeczywistość koreańskich millenialsów w zaskakujący sposób.