Filmowy Dzień Dziecka: Jeżyk i przyjaciele

(Niemcy, 89')

Trailer

Opis filmu

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych widzów na seans kolczasto-futrzastej animacji dla całej rodziny, warsztaty plastyczne oraz słodki (i zdrowy!) poczęstunek przygotowany przez Gram off on!

Filmowy Dzień Dziecka: Jeżyk i przyjaciele

1 czerwca 2022
Kino Forum, ul. Legionowa 5
17:30 „Jeżyk i przyjaciele”, reż. Regina Welker, Nina Wels, 89’ + warsztaty plastyczne
bilety: w kasie kina – normalny: 20 zł, w kasie kina – ulgowy (emeryci, uczniowie, studenci): 17 zł w kasie kina – “rodzinny” (min. 3 os.): 16 zł online: 16 zł bilety.bok.bialystok.pl

Jeżyk i przyjaciele
Niemcy 2019, 89’

„Jeżyk i przyjaciele” to animacja z proekologicznym przesłaniem, a punktem wyjścia jej przygodowej fabuły jest brak wody, zagrażający leśnym zwierzakom. Film łączy wartką akcję, humor i parę przesympatycznych bohaterów z problematyką przyrodniczą. To „bezpieczna”, wolna od przemocy i przerażających postaci bajka, która doskonale nadaje się na pierwsze wyjście z dzieckiem do kina. Przyjemność z projekcji czerpać będzie też większość dzieci w wieku do 9 lat, dla których twórcy stworzyli wiele zabawnych i pełnych zwrotów akcji scen.

Bohaterami filmu są Mila i Mędrek – dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór uwielbiają beztroską zabawę, lecz wszystko zmienia się, bo nastaje długa susza zagrażająca mieszkańcom lasu. Gdy zaczyna brakować wody do picia, to właśnie Mila i Mędrek wyruszają na misję, dzięki której w leśnych strumykach ma znów popłynąć wartki nurt. Czeka ich trudna wyprawa, lecz bohaterowie nie mają zamiaru zwijać się po jeżowemu w kulkę! Ten futrzasto-kolczasty duet spotka na swojej drodze wielu najeżonych wrogów, którym musi udowodnić, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem!

Po seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne z Różą Gajek!

Po poznaniu przygód Jeżyka i innych leśnych zwierzaków młodzi widzowie stworzą swojego własnego kolczastego przyjaciela! Wykorzystując przedmioty, które zwykle lądują w śmietniku i wprawiając w ruch własną wyobraźnię, dzieciaki stworzą wyjątkowe wydzieranki, które będą mogły ozdobić ich ściany lub biurka!


BOK Białostocki Ośrodek Kultury