Filmowe walentynki: Prawda

(Francja, Japonia, 106')

Trailer

Opis filmu

Razem z dystrybutorem VELVET SPOON zapraszamy na Filmowe Walentynki w kinie Forum! Podczas filmowej randki można będzie zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu “Prawda” – najnowszego dzieła zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy!

PRAWDA

14 lutego 2020, godz. 18.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
walentynkowy bilet dla 2 osób: 26 zł + słodki upominek / do kupienia tylko w kasie kina
walentynkowy pojedynczy bilet: 16 zł + słodki upominek – w kasie kina + online: bilety.bok.bialystok.pl

O słodki poczęstunek dla Widzów zadba Baristacja – Kawiarnio Piekarnia!

 

Prawda / La vérité
Francja/Japonia 2019, 106′
reż. Hirokazu Koreeda
obsada: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Ludivine Sagnier

Film otwarcia tegorocznego Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (“Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii.

W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscara Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier.

“Prawda” to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem.

Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.