Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata: Przemek Kossakowski: Wtajemniczenie. Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

(, ')

Opis filmu

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na

WTAJEMNICZENIE. SPOTKANIE Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM

26 października 2019, godz. 18:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
BILETY WYPRZEDANE

Przemek Kossakowski: Przeszedłem kilka nowych granic. Geograficznie, duchowo, fizycznie. Dowiedziałem się o sobie i o świecie rzeczy, których nie ujmie żaden scenariusz telewizyjny, bo są to rzeczy, które muszą się zdarzyć, a których po prostu nie można wymyślić i wyreżyserować.
Drżałem z zimna w rosyjskiej Syberii, przemierzałem zasnute rdzawym pyłem mongolski stepy, nieprzyzwoicie zieloną amazońską dżunglę i surowe góry Kazachstanu, aby znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a kiedy w końcu je poznawałem, okazywało się że moje pytania były zupełnie inne od tych jakie zadać powinienem.

Przemek Kossakowski (ur. 1972) – autor cyklu programów “Kossakowski. Szósty zmysł”, “Inicjacja” i “Wtajemniczenie” (TTV). W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Był zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka “Na granicy zmysłów” (2014). W “Inicjacji” poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Przemek Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.
Podczas spotkań opowiada o tym, czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami zdjęć, których następstwo bywa uzależnione od interakcji z widzami.

Przemek Kossakowski na FB

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata