Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata: Magda Bębenek i Piotr Horzela/Las w Nas: Co tak naprawdę wiemy o lesie?

(, ')

Opis filmu

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

Magda Bębenek i Piotr Horzela: Co tak naprawdę wiemy o lesie?

26 października 2019, godz. 13.30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Lasy pokrywają powierzchnię blisko 30% naszego kraju. By do nich dotrzeć, potrzebujemy średnio 23 minut. Jak wyglądają, nikomu mówić nie trzeba, ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czy i jak jesteśmy z nimi związani oraz co z tego wynika?
Razem z Magdą i Piotrem wybierzemy się w podróż do Puszczy Knyszyńskiej. Przyjrzymy się temu, czym jest las i jaką rolę pełni w naszym życiu, a także w jaki sposób uczyć się o nim i od niego.

Magda Bębenek – podróżniczka, autorka, inicjatorka projektów społecznych i ekologicznych. Po latach nomadyzmu i spełniania marzeń podróżniczych, zainspirowana kontaktem z rdzenną kulturą i tradycjami Hawajczyków, zaczęła łączyć swoje doświadczenia, by promować ideę szeroko rozumianego powrotu do natury i zaangażowanego życia. Autorka dwóch książek z serii “Polka potrafi” i inicjatorka projektu „Przedsiębiorczy Autor”. Za swoją działalność nagrodzona tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet 2014 i Dziewczyna Roku Glamour 2018. W grudniu ukaże się jej trzecia książka, “Świat naszych marzeń”.

Piotr Horzela – prelegent, podróżnik, przyrodnik. Cztery z ostatnich dziewięciu lat spędził na innych kontynentach. Podróże zaprowadziły go m.in. do Polskiej Stacji Polarnej, Sudanu Południowego i Ameryki Południowej. Od blisko czterech lat prowadzi prelekcje, podczas których opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach ze świata, a od trzech rozwija kanał przyrodniczy na YouTube i tworzy serię filmów “O lesie”.

W kwietniu 2018 roku Magda i Piotr przenieśli się na blisko półtora roku do Puszczy Knyszyńskiej, z której prowadzili projekt “Las w Nas”.

Polecamy:
Piotr Horzela – Opowiada na FB
Piotr Horzela na YT

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata