Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata: Kaja Kraska/Globstory: Gambia – jak podróżować po kraju nieturystycznym

(, ')

Opis filmu

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

Kaja Kraska / Globstory: Gambia – jak podróżować po kraju nieturystycznym

25 października 2019, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Gambia, zwana krainą uśmiechu nie jest typowym kierunkiem turystycznym. Ten maleńki, afrykański kraj, boryka się z wieloma problemami, które sprawiają, że podróżuje się tam inaczej, niż gdziekolwiek indziej.
Co to oznacza? Czego można doświadczyć w państwie, w którym brak typowych atrakcji turystycznych? Jak podróżować do miejsc tak innych od tych, które znamy i jakim różnicom kulturowym musimy stawić czoła? A przede wszystkim – czy to etyczne?

Kaja Kraska, Globstory – dziennikarka, pasjonatka podróżowania w pojedynkę i opowiadania historii filmem. Prowadzi blog i kanał podróżniczy Globstory na YT.
Mieszkała w Stambule i Barcelonie. Obecnie większość czasu spędza w podróży. Do tej pory odwiedziła z kamerą Turcję, Chiny, Iran, Hiszpanię, Portugalię, Ukrainę, Grecję, Gruzję, Sri Lankę, Kubę, Meksyk, Tajlandię, Kambodżę, Rumunię, Kirgistan i Gambię.
Laureatka Travelera 2018 w kategorii Blog Roku oraz plebiscytu World Travel Show w kategorii Blog Roku 2018. Od lutego 2019 do ekipy Globstory dołączył Mateusz.

Kaja Kraska / Globstory na FB

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata