Festiwal Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”: Ola i Karol Lewandowscy – Busem Przez Świat. Alaska i Kanada

(, ')

Opis filmu

Zapraszamy na prezentację w ramach 8. Festiwalu Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”:

Karol i Ola Lewandowscy / Busem przez Świat: Alaska i Kanada

25 października 2018, 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł, do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Ola i Karol Lewandowscy, autorzy bloga „Busem przez Świat”, pokonali starym busem prawie 20.000 kilometrów przez drogi i bezdroża Alaski i Kanady. Odwiedzili najpiękniejsze parki narodowe, szukali złota i tropili rosomaki. Spotkali dziesiątki niedźwiedzi, pływali kajakami po lodowcu i trafili na morderstwo w Twin Peaks. Zmierzyli się ze szlakiem do autobusu z „Into the Wild” i odnaleźli Polaka w motelu widmo. Z nimi poznasz Północ taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieprzewidywalną i ucząca pokory.

Na spotkaniu opowiedzą o swoich przygodach oraz zdradzą sposoby na tanie podróżowanie po Alasce i Kanadzie. Po prezentacji będzie można kupić napisaną przez nich książkę poświęconą tej wyprawie.

Karol i Ola Lewandowscy mają po 29 lat i są podróżującą parą. Podróżują po świecie starym kolorowym busikiem i zawsze starają się robić to jak najtaniej. Prawie nigdy nie podróżują sami – ich bus jest 9-osobowy – więc zabierają ze sobą przyjaciół, czytelników swojego bloga i przypadkowo poznanych ludzi – dzięki temu jest taniej i weselej. W sumie podróżowało z nimi już ponad 100 osób. W 8 lat odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach i przejechali ponad 200 tysięcy kilometrów.

Na co dzień prowadzą też wykłady i szkolenia na temat podróży i marketingu internetowego, realizują kampanie marketingowe w egzotycznych sceneriach oraz zajmują się organizacją podróży przygodowych dla firm.

www.busemprzezswiat.pl

ogólne informacje o festiwalu