Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata: Marcin Meller: „Nieprzewidywalne, czyli moja Gruzja” prowadzenie spotkania: Michał Książek

(, ')

Opis filmu

Zapraszamy na spotkanie w ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata!

Marcin Meller: Nieprzewidywalne, czyli moja Gruzja

22 października 2021, godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł
Wprowadziliśmy do sprzedaży dodatkową pulę biletów dla osób w pełni zaszczepionych (do kupienia tylko w kasach kina Forum i BOK/CLZ). WIĘCEJ INFORMACJI
prowadzenie spotkania: Michał Książek

Marcin Meller
Rocznik 1968, historyk z wykształcenia. Przez 12 lat reporter “Polityki”, opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce. Prowadzący pierwszego w Polsce reality show “Agent” (2000-2002). Redaktor naczelny polskiej edycji “Playboya” (2003-2012). Współprowadzący porannego pasma “Dzień Dobry TVN” (2005-2008, 2013-2019), od 2009 roku gospodarz “Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24. Felietonista “Wprost” i “Newsweeka”. W radiu Roxy FM prowadził audycję “Mellina”.

Entuzjasta podróży i poznawania nowych kultur. Uzależniony od wyjazdów do Gruzji, o której wraz z żoną Anną Dziewit-Meller napisał książkę bestseller “Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”. Na koncie ma także książki “Między wariatami”, “Sprzedawca arbuzów”, “Nietoperz i suszone cytryny”.

 

Michał Książek
Poeta, reportażysta, kulturoznawca i ornitolog. Publikował w „Polityce”, „Lesie Polskim”, „Twórczości”. Współpracownik kwartalnika „Przekrój”. Autor reportaży „Jakuck. Słownik miejsca” i „Droga 816” oraz tomików poezji „Nauka o ptakach” i „Północny wschód”.

Michał Książek, fot. Urząd Miejski w Białymstoku


BOK Białostocki Ośrodek Kultury