Festiwal KINO DZIECI: OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI

(Norwegia, 78')

Trailer

Opis filmu

Szczęśliwa dziewiątka Konkursu Głównego 6. MFF Kino Dzieci!

Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie, pokazywanych w 22 miastach – tak przedstawia się tegoroczny Konkurs Główny 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W programie festiwalu znalazło się ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji.
O statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci na świecie.

Operacja Człowiek w Czerni 6+

Operasjon Mørkemann

reż. Grethe Bøe-Waal, Norwegia, 2018, 82’, dubbing, aktorski, 6+

Tiril i Oliver to dwójka małych detektywów, którzy właśnie otworzyli swoje biuro. W towarzystwie rezolutnego psa badają zagadkę starego dębu i pojawiającego się przy nim tajemniczego człowieka w czerni. 

Lubicie Lassego i Maję? Zatem na pewno polubicie też Tiril i Olivera, którzy otworzyli Biuro Detektywistyczne nr 2 w małym miasteczku Elvestad. Przed nimi pierwsza ważna sprawa: pod starym dębem ktoś zostawia kwiaty, a niedaleko wykopuje dołki. Dwójka detektywów dociera do niepokojącej historii drzewa oraz pewnej rodziny. Kim jest tajemniczy człowiek w czerni, który co jakiś czas zjawia się pod dębem? Czy czegoś tam szuka? A co, jeśli chodzi o… skarb? Biuro detektywistyczne nr 2. Operacja człowiek w czerni to pierwsza z serii ekranizacja popularnych książek o przygodach Tiril, Olivera i ich psa.

Po seansie zapraszamy na maskowe warsztaty plastyczne. Czy wytłaczanka przeznaczona do przechowywania jajek może być wykorzystana w inny sposób? Eksperymentując z kształtem i fakturą papierowych pojemników postaramy się wykreować z nich oryginalne maski. Uczestnicy sami zdecydują o charakterze maski. Czy będzie to zwierzę z farmy, na którą wybrała się krowa Klara, czy też tajemniczy zamaskowany bohater?