Festiwal KINO DZIECI: KLARA MUU!

(Norwegia, 66')

Trailer

Opis filmu

 

Szczęśliwa dziewiątka Konkursu Głównego 6. MFF Kino Dzieci!

Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie, pokazywanych w 22 miastach – tak przedstawia się tegoroczny Konkurs Główny 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W programie festiwalu znalazło się ponad 150 filmów z całego świata, prezentowanych w ramach ośmiu sekcji.
O statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci na świecie.

 

Klara Muu! 5 +

KuToppen

reż. Lise I. Osvoll, Norwegia, 2018, 66’, dubbing, animacja, 5+

Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania. 

Klara – młoda, ale bardzo ambitna krowa – chce być gwiazdą! Marzy o sławie i karierze piosenkarki, chce pójść w ślady taty, którego od dawna nie widziała. Niestety, nie ma szczęścia w konkursach talentów… Kiedy po kolejnym nieudanym występie zrezygnowana wraca do domu, znajduje list z zaproszeniem na Bydlęce Wzgórze. Krówka bez zastanowienia wyrusza w podróż na wieś, by spotkać się z ojcem. Wychowaną w mieście Klarę czeka tam wiele wyzwań, a najważniejszym okaże się ocalenie farmy taty przed chciwym biznesmenem. Bohaterka będzie musiała wykazać się nie lada pomysłowością, a przy tym odkryje w sobie talenty, o jakich nie miała pojęcia!

Po seansie zapraszamy na krótkie maskowe warsztaty plastyczne.

Czy wytłaczanka przeznaczona do przechowywania jajek może być wykorzystana w inny sposób? Eksperymentując z kształtem i fakturą papierowych pojemników postaramy się wykreować z nich oryginalne maski. Uczestnicy sami zdecydują o charakterze maski. Czy będzie to zwierzę z farmy, na którą wybrała się krowa Klara, czy też tajemniczy zamaskowany bohater?